کد خبر : ۳۲,۰۹۵
۷ مرداد ۱۴۰۰ ۱۶:۳۵
ثبت دمای ۵۰ و ۵۱ درجه در ۴۰ درصد ایستگاه‌های هواشناسی بوشهر
خارگ نیوز: هواشناسی بوشهر ۱۲ ایستگاه دارد که در ۲۴ ساعت گذشته ۵ ایستگاه در گرم‌ترین ساعات دمای ۵۰ و ۵۱ درجه سلسیوس را ثبت کرده‌اند.
به گزارش خارگ نیوز، محمدرضا انصاری کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در شبانه روز گذشته دمای هوا در برازجان و بندر امام حسن به ۵۱ درجه و اهرم، خورموج و گناوه به ۵۰ درجه سلسیوس رسید. دما در گرم‌ترین ساعات روز در ۶ ایستگاه ۴۱ تا ۴۷ درجه به ثبت رسید و فقط دمای دیر ۳۹ درجه سلسیوس گزارش شد.
 
او افزود: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده تداوم وزش باد‌های شمال غربی در قسمت‌های شمالی خلیج فارس تا اوایل وقت امشب است، بنابراین در این مدت سواحل شمالی و مرکزی استان (سواحل بندر دیلم تا مطاف) به نسبت متلاطم خواهد بود.
 
این کارشناس هواشناسی ادامه داد: پیش بینی می‌شود از اواخر وقت امروز با کاهش سرعت وزش بادها، دریا نیز به تدریج آرام شود. ضمن اینکه  فردا (جمعه)  و هفته آینده، به جز در اواسط روز که سرعت وزش باد‌های شمال غربی تا غربی تا حدودی افزایش می‌یابد، در اغلب ساعات وضعیت جوی و دریایی استان به نسبت آرام خواهد بود.
 
انصاری عنوان کرد: آسمان استان تا فردا صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، گاهی افزایش ابر و وزش باد و در برخی نقاط همراه با گردوخاک خواهد بود، فردا در مناطق جنوبی مه صبحگاهی رخ می‌دهد.
 
او گفت: جهت وزش باد هم در مناطق شمالی و مرکزی استان بیشتر شمال غربی تا غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۶ و امروز تا اوایل شب گاهی تا ۴۸ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی‌ می‌شود. همچنین در مناطق جنوبی جهت وزش باد جنوب غربی تا جنوب شرقی گاهی شمال غربی با سرعت ۸ تا ۳۲ و امروز تا اوایل شب گاهی تا ۴۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
 
این کارشناس هواشناسی ادامه داد: ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتیمتر و در سواحل شمالی و مرکزی و فراساحل جنوبی استان امروز تا اوایل شب ۶۰ تا ۱۲۰ گاهی ۱۵۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.
 
انصاری بیان کرد: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ۵۶ دقیقه بامداد، جزر اول ساعت ۰۶:۳۱، مد دوم ساعت ۱۲:۰۴ و جزر دوم ساعت ۱۹:۱۳ خواهد بود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید