کد خبر : ۳۱,۹۵۹
۵ مرداد ۱۴۰۰ ۱۵:۳۹
امام جمعه بوشهر: نماز جمعه مدرسه، بصیرت‌افزایی و زبان گویا نیازهای اجتماعی و مردمی است
خارگ نیوز: امام جمعه بوشهر با بیان اینکه نماز جمعه مدرسه بسیار قوی بصیرت‌افزایی سیاسی، زبان گویا، شیوا و رسا نیازهای اجتماعی و مردمی است گفت: در جریان شیوع بیماری کرونا، تمامی ستادهای نماز جمعه استان بوشهر منشا خدمات بسیار اقتصادی و معیشتی هستند
به گزارش خارگ نیوز، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در گفت‌وگو با خبرنگاران در بوشهر با گرامیداشت 5 مرداد سالروز اقامه نخستین نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ویژگی‌های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه را برشمرد و اظهار داشت: نماز جمعه یک فریضه جامع عبادی، معرفتی، سیاسی، اجتماعی و تربیتی است.
 
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، نماز جمعه را یک هدیه عرشی خداوند متعال به جامعه ایمانی دانست و بیان کرد: اهمیت و آثار نماز جمعه در آیات قرآن مجید مورد توجه قرار گرفته است و در این راستا نماز جمعه اوج یاد و ذکر خدا است.
 
امام جمعه بوشهر، حضور در نماز را بهترین فعالیت اجتماعی، سیاسی و معرفتی دانست و افزود: نماز جمعه از فریضه بسیار مهم برنامه‌های اسلامی از همان اوایل مطرح بوده و نماز جمعه دارای آثار و برکات در ابعاد فردی و اجتماعی است.
 
وی با بیان اینکه هیچ عبادت مانند نماز جمعه دارای جامعیت برای کمال و نجات انسان نیست گفت: حضور در نماز جمعه دارای آثار و برکات فراوان و یکی از آن آثار بخشش گناهان است.
 
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، دور شدن عذاب آخرت از انسان را از دیگر آثار فریضه الهي نماز جمعه دانست و خاطر نشان کرد: پاداش بهشت یکی دیگر از آثار حضور در نماز جمعه است و حضور در این آیین عبادی سیاسی، اجتماعی و معرفتی سبب می‌شود انسان از گناهان دور شود.
 
امام جمعه بوشهر، ثواب حج مقبول، بخشش از گناهان، آرامش روحی، بزرگی اجتماعی را از دیگر برکات حضور در نماز جمعه دانست و تأکید کرد: اجابت دعا از آثار حضور در نماز جمعه است و خداوند به کسانی که نماز جمعه را مهم بدانند ثواب حقیقی و دائمی عنایت می‌کند.
 
صفایی بوشهری، با بیان اینکه نماز جمعه از آغاز اسلام تاکنون فراز و فرود بسیاری داشته است تصریح کرد: همواره این فریضه آسمانی منشا خیرات و برکات متعددی بوده و اساسا نماز جمعه یک نماز مردمی و ولایی است چراکه تنها نماز است که به تنهایی نمی‌توان اقامه کرد و جماعت شرط صحت آن است.
 
وی با بیان اینکه نماز جمعه ولایی است گفت: امام جمعه باید توسط ولی امر مسلمین، حاکم شرع و ولی فقیه منصوب شود.
 
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر یکی از برکات تاریخ پرشکوه انقلاب اسلامی را احیا نماز جمعه به‌معنای دقیق دانست و خاطر نشان کرد: نماز جمعه در عرصه‌های عبادی، سیاسی، اجتماعی، معرفتی، دینی، تربیتی و حوزه‌های مختلف خدمات‌ مردمی تاکنون نقش واقعی خود را نشان داده‌ است.
 
امام جمعه بوشهر، نماز جمعه را یک مدرسه معرفت آفرین، بصیرت‌افزایی، فضا الهی، ارتباطات اجتماعی و جغرافیای بزرگ زیبا، تربیتی و معرفتی دانست و تصریح کرد: نماز جمعه به‌عنوان یک خانه بزرگ و کلان برای خدمت‌رسانی مختلف به‌ویژه اقتصادی است.
 
صفایی بوشهری، با بیان اینکه نماز جمعه منشا آموزش‌های معرفتی بوده است گفت: نماز جمعه مدرسه بسیار قوی بصیرت‌افزایی سیاسی، زبان گویا، شیوا و رسا نیازهای اجتماعی و مردمی است.
 
وی نماز جمعه را یک فضا مردم نهاد در سایه ولایت دانست و خاطر نشان کرد: نماز جمعه تاکنون یک فضا وحدت آفرین اجتماعی و مرکز و کانون خدمات اقتصادی در عرصه‌های مختلف به‌ویژه موارد مورد نیاز مردم بوده است.
 
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر به نقش ستادهای نماز جمعه در عرصه مقابله با کرونا پرداخت و تصریح کرد: در جریان شیوع بیماری کرونا، تمامی ستادهای نماز جمعه استان بوشهر منشا خدمات بسیار اقتصادی و معیشتی برای مردم به‌ویژه افراد آسیب‌دیده و نیازمند بوده است.
 
 
امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه نماز جمعه کانون حرکت‌های انقلابی بوده است گفت: برپایی راهپیمایی‌ها، اعزام نیرو به جبهه در دوران جنگ تحمیلی، نشست‌های مختلف سیاسی، بصیرت معرفتی از محل ستادهای نماز جمعه بوده و محل تشکیل جلسات و مراسم مهم در مصلا جمعه است.
 
صفایی بوشهری، مصلا جمعه را قلب معنوی، بصیرت‌افزایی و خدمات معیشتی و حرکت‌های انقلابی یک شهر و جامعه دانست و افزود: مصلا و نماز جمعه یک خاطره خوب و زیبا برای همگان در همه سنین است و این فریضه الهی برکات و آثار سازنده تربیتی و اجتماعی دارد.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید