کد خبر : ۳,۱۴۸
۵ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۱۹
قرنطینه خانگی مردم کمک موثر به مدافعان سلامت است
خارگ نیوز: سرپرست فرمانداری دیلم استان گفت: باتوجه به اینکه کادر درمانی کشور در خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا قرار دارند، مردم باید با قرنطینه خانگی و رعایت موازین بهداشتی به مدافعان سلامت کمک کنند تا این بیماری ریشه کن شود.
به گزارش خارگ نیوز؛ احمد دشتی روز سه شنبه در نشست فوق‌العاده ستاد مقابله کرونا و پدافندغیرعامل این شهرستان افزود: اقدام های صورت گرفته توسط دولت و مردم در زمینه مقابله با ویروس کرونا در شهرستان دیلم بسیار مهم تاثیرگذار بوده که این روند ادامه خواهد داشت.

وی اظهارداشت: تمامی مصوبه‌های ستادکرونا در سطح ملی، استانی و شهرستانی توسط دستگاه‌های مسئول این شهرستان مورد توجه و اجرا قرار گیرد و همه اقدامات مجموعه‌های خدمت‌گزار باید برای پیشگیری از این بیماری به کار گرفته شود.

سرپرست فرمانداری دیلم گفت: به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در بین شهروندان، آژانس‌های خودرویی شهری حق تردد و خدمات دهی را در بیرون از شهر ندارند.

وی افزود: هرگونه خدمات آژانس‌های شهری تحت کنترل باشد و باید موازین بهداشتی در هنگام جابه جایی مردم در شهر را بطور کامل رعایت کنند.

سرپرست فرمانداری دیلم اظهارداشت: شهروندان دیلمی برای حفظ سلامتی خود و خانواده از ترددهای غیرضروری در شهر اجتناب کنند.
دشتی گفت: مردم متعهد ودلسوز دیلم به عنوان شهروند احساس وظیفه و تکلیف کردند و بدون هیچ چشمداشت و دعوتی در کنار ستاد کرونای شهرستان قرار گرفتند.

وی افزود: گشت مشترک پیشگیری از ویروس کرونا با حضور اماکن نیروی انتظامی، صنعت، معدن وتجارت، تعزیرات، اتاق اصناف و شبکه بهداشت دایر شده‌است.

سرپرست فرمانداری دیلم گفت: تمامی واحدهای صنفی ضروری شامل سوپرمارکت، مرغ فروشی، میوه وتره بار و قصابی‌ها تا ساعت ۲۴ (۱۲شب) بیشتر حق فعالیت ندارند.

وی ادامه داد: این تصمیم برای جلوگیری از ترددهای‌ غیرضروری، تجمعات و در واقع حفظ سلامتی مردم اتخاذ شده‌است.

دشتی گفت: بخشداران از همه ظرفیت روستاها برای پیشگیری از ویروس کرونا استفاده و عملیات ضدعفونی و آموزش‌های لازم بهداشتی را با همکاری دهیاری، شورا، خانه بهداشت و نیروهای مردمی انجام دهند.

وی افزود: مالک خانه باغ‌ها حق اجاره دادن ملک خود به افراد غیر بومی را ندارند و در صورت مشاهده مهروموم می‌شوند.

سرپرست فرمانداری دیلم بیان کرد: مراکز ورزشی در روستاها تا اطلاع ثانوی بسته و عرضه ماهی در شهر با رعایت بهداشت، نظارت دستگاه‌های متولی و ساماندهی توسط شهرداری انجام شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید