کد خبر : ۳,۰۹۵
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ۱۴:۱۷
۴ نفر به لیست مبتلایان ویروس کرونا در بوشهر افزوده شد/ بهبودی ۳۱ نفر بیمار مبتلا به کرونا در استان بوشهر
خارگ نیوز: دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: ۴ نفر به لیست مبتلایان ویروس کرونا در بوشهر افزوده شد.

به گزارش خارگ نیوز؛ دکتر سعید کشمیری اظهار داشت: تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان بوشهر تا روز چهارشنبه ۲۸ اسفندماه ۴۶ نفر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: از چهار بیمار جدیدی که نتیجه آزمایش کرونا ویروس آن‌ها مثبت اعلام‌شده است، یکی از آنان آقایی ۷۰ ساله ساکن برازجان دارای سابقه سفر به استان فارس ،که بعد از برگشت از سفر با علائم حاد تنفسی به بیمارستان مراجعه و تحت درمان دارویی قرار گرفت که هم‌اکنون وی در بیمارستان شهید گنجی برازجان بستری بوده و از حال عمومی برخوردار است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: بیمار جدید دیگر نیز آقایی ۳۶ ساله ساکن شهرستان دشتستان است که پس از گذراندن دوره درمان از بیمارستان ترخیص و هم اکنون درقرنطینه خانگی بوده و از حال عمومی خوبی برخوردار است.

وی تصریح کرد: بیمار جدید دیگر نیز خانمی ۳۹ ساله ساکن خشت که طی ۱۴ روز گذشته سابقه سفر به استان‌های شمالی را داشته و بعد از برگشت از سفر با علائم حاد تنفسی به بیمارستان مراجعه و تحت درمان دارویی قرار گرفت، هم‌اکنون وی در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر بستری و از حال عمومی برخوردار است.

دکتر کشمیری بیان کرد: بیمار جدید دیگر نیز آقایی ۴۴ ساله ساکن شهرستان تنگستان است که با علائم حاد تنفسی به بیمارستان مراجعه و تحت درمان دارویی قرار گرفت، هم‌اکنون وی در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر بستری بوده و از حال عمومی برخوردار است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر بابیان اینکه تا امروز ۶۰ نفر با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند گفت: از مجموع بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان تاکنون ۳۱ نفر از آنان با حال عمومی خوب ترخیص شده و در قرنطینه خانگی هستند و ۱۰ نفر دیگر نیز در بیمارستان در حال سپری کردن دوره درمانی خود قرار دارند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با اشاره به اینکه مهم‌ترین کمک مردم به حوزه سلامت در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی است، گفت: مردم تردد نکنند، در خانه بمانندوبه سفر نروند، دور همی و مهمانی نروند، توصیه‌های بهداشتی را رعایت و در صورت علامت‌دار شدن به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه و نسبت به قطع زنجیره اقدام شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: در تجمع نگرانی‌هایی وجود دارد، تجمع موجب شعله‌ور شدن کرونا است و اگر این بیماری گسترش پیدا کنند ممکن است قابل جبران نباشد.

دکتر کشمیری با اشاره به اینکه مهم‌ترین کمک مردم به حوزه سلامت در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی است افزود: هم‌وطنان با مراجعه به سامانه Salamat.Gov.Ir در طرح غربالگری الکترونیکی تشخیص کرونا شرکت کنند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: به منظور پیشگیری، شناسایی و مراقبت افراد جامعه در مقابل بیماری کرونا، خواهشمندم نظام سلامت کشور را همراهی کرده و با ورود اطلاعات صحیح در مسیر شکست ویروس کرونا نقش اساسی داشته باشید.


نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید