کد خبر : ۳۰,۵۵۴
۱۳ تیر ۱۴۰۰ ۱۷:۰۳
پذیرش 70 درصدی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی خارگ در آزمون کشتیرانی
خارگ نیوز: معاون دانشگاه آزاد اسلامی واحد خارگ گفت: ۷۰ درصد از پذیرفته‌شدگان آزمون کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در رشته مهندسی دریانوردی دانشجویان این واحد دانشگاهی هستند.
به گزارش خارگ نیوز، رضا صداقتی با بیان اینکه ۷۰ درصد از پذیرفته‌شدگان آزمون کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در رشته مهندسی دریانوردی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دریایی خارگ بوده‌اند، اظهار کرد: کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با هدف تسهیل در شرایط اعزام به دوره‌های کارورزی برای فارغ‌التحصیلان دوره‌های عرشه از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش دریانوردی، اواخر خرداد ۱۴۰۰ با همکاری شرکت تأمین نیروی انسانی کشتیرانی و سازمان بنادر و دریانوردی به برگزاری آزمون ورودی برای گزینش افراد برتر اقدام کرد.
 
وی اضافه کرد: این آزمون در قالب چند برابر ظرفیت برگزار شد که درنهایت ۴۰ نفر به‌عنوان پذیرفته‌شده نهایی اعلام شدند که از این میان ۲۹ نفر یعنی بیش از ۷۰ درصد پذیرفته‌شدگان از دانشگاه آزاد اسلامی واحد خارگ بودند.
 
معاون دانشگاه آزاد اسلامی واحد خارگ تأکید کرد: برای پذیرفته‌شدگان در این آزمون، پس از گذراندن دوره کارورزی، مراحل جذب و اشتغال در کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران پیگیری و فراهم خواهد شد که این موضوع یک افتخار بزرگ برای مجموعه دانشگاه با سابقه درخشان در این رشته محسوب می‌شود.
 
 
صداقتی بیان کرد: مهندسی دریانوردی از رشته‌های اصلی دانشگاه واحد خارگ (به‌عنوان تنها واحد دارنده این رشته) و جزء رشته‌های استراتژیک برای کشور محسوب می‌شود که هدف آن تربیت افراد متخصص برای هدایت و راهبری کشتی است.
 
وی ادامه داد: فارغ‌التحصیلان مهندسی دریانوردی در آینده همان کاپیتان کشتی خواهند شد که می‌توانند در حوزه آب‌های بین‌المللی به فعالیت بپردازند. دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دریایی خارگ این ظرفیت را دارد که با تأمین نیروی انسانی متخصص مورد نیاز برای خطوط کشتیرانی داخلی، قادر به تأمین نیروی انسانی مورد نیاز برای خطوط کشتیرانی بین‌المللی باشد.
 
معاون دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دریایی خارگ با اعلام پیگیری مجدانه رئیس دانشگاهو حمایت رئیس استان از طرح‌ها و برنامه‌های علمی مرتبط با رشته دریانوردی عنوان کرد: امید است با تلاش همه‌جانبه در آینده نزدیک بتوانیم واحد علوم دریایی خارگ را به قطب حوزه دریانوردی در کشور تبدیل کنیم.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید