کد خبر : ۳۰,۲۱۲
۲ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۳۲
دستبند محیط زیست بر دستان دو شکارچی متخلف در جم
خارگ نیوز: دو شکارچی متخلف در جم دستگیر شدند و پنج قطعه پرنده شکارشده از آنان کشف شد.
به گزارش خارگ نیوز، محمدتقی محمدی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جم گفت: در بازدیدی که با پلیس اطلاعات و امنیت این شهرستان از چندین جایگاه از قبیل چشمه‌ها و آبگیر‌های مختص به حیات وحش صورت گرفت یک دستگاه خودرو پراید که در مسیر فرعی در محلی خارج از دید در حوالی یکی از چشمه‌ها متوقف بود دیده شد که با دستور قاضی دوباره منقطه پایش شد.
 
او ادامه داد: پس از سه ساعت جستجو و کمین در حوالی خودرو در گرمای هوا، حوالی ظهر، دو نفر که یکی از آنان مسلح بود به سمت خودرو رفتند که وارد عملیات شدیم.
 
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جم افزود: این دو نفر به درخواست ایست ماموران توجه نکردند و  قصد داشتند فرار کنند که راهشان بسته شد و دستگیر شدند.
 
 محمدی بیان کرد: هر دو شکارچی بومی شهرستان هستند و یکی از آنان سال‌های گذشته به جرم شکار دستگیر و به دستگاه قضائی معرفی شده بود.
 
او گفت: یک قبضه سلاح تفنگ بادی pcp ۵/۵ دوربین دار غیر مجاز، یک بسته تیر، یک عدد فشنگ ساچمه زنی، ۵ قطعه پرنده شکار شده شامل یک قطعه پرنده کبک نر، یک قطعه پرنده تیهو ماده، دو قطعه پرنده تیهوی نر، یک قطعه پرنده کبوتر جنگلی یا فاخته ماده از این شکارچیان کشف شد.
 
 رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جم عنوان کرد: پرندگان صید شده در اختیار محیط زیست و سلاح متخلفان در اختیار پلیس اطلاعات شهرستان قرار گرفت تا مرجع  قضائی برای برخورد قانونی و تعیین خسارت وارده شده به محیط زیست اقدام کند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید