کد خبر : ۳۰,۱۵۵
۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ۱۶:۱۸
خارگ نیوز: عراقچی، رئیس تیم مذاکره کننده ایران در مذاکرات وین:امروز، روز آخرین از دور ششم مذاکرات است.در موقعیتی قرار داریم که تمامی اسناد توافق تقریبا آماده است.
به گزارش خارگ نیوز، عراقچی، رئیس تیم مذاکره کننده ایران در مذاکرات وین:امروز، روز آخرین از دور ششم مذاکرات است.در موقعیتی قرار داریم که تمامی اسناد توافق تقریبا آماده است.
 
برخی از مسائل حل شده و برخی باقی مانده است، اما یک شکل کاملا دقیقی به خود گرفته و کاملا روشن است که ابعاد این اختلاف‌ها چگونه است.
 
اکنون مشخص است چه حوزه‌هایی چه کاری ممکن و چه کار‌هایی غیر ممکن است، بنابراین زمانی آن فرا رسیده که همه طرف‌ها به ویژه طرف‌های مقابل ما تصمیم خود را بگیرند.
 
 برای چند روزی که دقیقا نمی‌توان دقیقا بگویم، مذاکرات را متوقف می‌کنیم و به پایتخت‌های خود برمی‌گردیم، نه فقط برای مشورت بیشتر بلکه برای تصمیم گیری.
 
همکاران من روز‌های بسیار سختی را داشتند تا پاسی از شب روی اسناد کار کردند، شب گذشته تا ۲ صبح روی آخرین برگه اسناد و پاسخ‌هایی که باید داده می‌شد، کار کردند.
 
به هر حال مذاکره غیر مستقیم کار آسانی نیست و برای جلوگیری از سوء تفاهمات لازم است خیلی دقیق‌تر و جزئی تر کار و مطالب را آماه کرد.
 
امروز جلسه کمیسیون مشترک برجام تشکیل خواهد شد و جمع بندی از کاری که تا الان صورت گرفته را خواهیم داشت و امشب به تهران باز می‌گردیم.
 
این دور پیشرفت‌های خوبی انجام شد و الان از همیشه بیشتر به یک توافق نزدیک‌تر هستیم، اما پر کردن فاصله‌ای که بین ما و توافق مانده کار آسانی نیست.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید