کد خبر : ۲۹,۳۲۴
۷ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۰۱
نماز جمعه در ۶ شهر استان بوشهر اقامه می‌شود
خارگ نیوز: مدیر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در استان بوشهر گفت: امروز نماز جمعه در ۶ شهر که در شرایط زرد کرونایی هستند، برگزار می‌شود.
به گزارش خارگ نیوز، حجت الاسلام یعقوب بهمیاری مدیر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در استان بوشهر بیان کرد: باتوجه به ابلاغیه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور و مصوبه ستادملی مبارزه با کرونا، نماز‌ جمعه این هفته (۷ خرداد۱۴۰۰)  درشهر‌های دیر، بردخون، آبدان، جم، دیلم و امام حسن برگزار می‌شود.
 
او بیان کرد: نماز جمعه فقط در مناطق زرد کرونایی برگزار می‌شود و اکنون از میان ۱۰ شهرستان استان، شهرستان‌های دیلم، جم و دیر در شرایط زرد هستند. عسلویه و کنگان در شرایط قرمز و پنج شهرستان دیگر شامل بوشهر، گناوه، دشتستان، تنگستان و دشتی در وضعیت نارنجی قرار دارند.
 
مدیر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در استان بوشهر ادامه داد: ۲۵ شهر استان دارای امام جمعه هستند که از اسفند سال ۱۳۹۸ به علت شیوع کرونا و توصیه به برگزار نشدن تجمع‌ها، گاهی نماز جمعه در هیچ یک از این شهرها و گاهی در برخی از آن‌ها اقامه می‌شود.
 
بهمیاری عنوان کرد: نمازگزاران در شهر‌هایی که نماز جمعه در آن‌ها اقامه می‌شود باید ضمن استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی،  سجاده، مهر و بطری آب آشامیدنی را به همراه داشته باشند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید