کد خبر : ۲۹,۱۱۰
۴ خرداد ۱۴۰۰ ۰۷:۵۱
تور بازدید کودکان و نوجوانان از آثار تاریخی خارگ
خارگ نیوز: به مناسبت بزرگداشت هفته میراث فرهنگی به همت پایگاه ملی میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی جزیره تاریخی و کهن خارگ و با همکاری کتابخانه مکتب فرهاد کودکان و نوجوانان از آثار تاریخی این جزیره تاریخی و کهن بازدید کردند.
به گزارش خارگ نیوز، در این تور که با رعایت کلیه دستور العمل های بهداشتی برگزار شد بازدید کنندگان از محل کتیبه هخامنشی،گور معابد ساسانی و بقعه متبرکه امامزاده میر محمد ابن حنفیه بازدید کردند.
شهرام اسلامی مدیر پایگاه ملی میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی جزیره تاریخی و کهن خارگ در این باره گفت : در ادامه برنامه های بزرگداشت هفته میراث فرهنگی با همکاری این تور یک روزه برگزار شد .
 
اسلامی در ادامه با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی در حوزه میراث فرهنگی افزود : کودکان و نوجوانان به عنوان یکی از مهمترین گروه های هدف در حوزه میراث هستند که سعی شد تاریخچه و پیشینه آثار تاریخی و به زبان کودکانه برای ایشان ارایه گردد.
 
 
اسلامی با اشاره به استقبال بی‌نظیر کودکان از این تور گفت : امیدوارم در آینده با مهار کامل بیماری کرونا ضمن رونق در توسعه گردشگری کشور شاهد حضور گردشگران در این جزیره تاریخی و کهن باشیم و بتوانیم تور های گردشگری و آشناسازی بیشتری برای گروه های مختلف برگزار کنیم.
 
 
شهرام اسلامی ضمن گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر گفت : بقعه متبرکه امامزاده میر محمد ابن حنفیه میزبان شهدا گرانقدر این جزیره می‌باشد و در ادامه تور گردشگری ضمن ادای احترام به مقام والای این شهدای گرانقدر سالروز آزاد سازی خرمشهر نیز گرامی داشته شد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید