کد خبر : ۲۹۰
۳۱ فروردین ۱۳۹۸ ۱۴:۲۰
نشست شهردار ، رئیس و نایب رئیس شورای اسلامی شهر خارگ با مدیرکل اداره بنادر و دریانوردی استان بوشهر
نشست شهردار ، رئیس و نایب رئیس شورای اسلامی شهر خارگ با مدیرکل اداره بنادر و دریانوردی استان بوشهر
شهردار ، رئیس و نایب رئیس شورای اسلامی شهر خارگ طی نشستی صمیمانه با مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ، معاون اداری مالی اداره کل بنادر و رئیس اداره بندر و دریانوردی جزیره خارگ دیدار کردند .

در این نشست که با محوریت بهبود وضعیت تردد و مشکلات صیادان جزیره خارگ برگزار شد، در ابتدا مهدی بخشی ؛ رئیس شورا ضمن بیان مشکلات عمده مردم با اشاره به اینکه از دیرباز بخش عمده ای از مردم جزیره به صیادی مشغول بوده اند و از این طریق امرار معاش می کرده اند ، الزام رسیدگی به مشکلات ایشان به خصوص در خصوص ورود و خروج و اسکله را مطرح کرد و در خصوص مشکلات تردد لندینگ کرافت ها در جزیره خارگ اذعان کرد : با توجه به شرایط خاص جزیره و حضور بخش خصوصی در حوزه لندینگ کرافت ها از اداره بنادر و دریانوردی خواستاریم تا ساز و کاری فراهم گردد تا مشکلات مردم در حوزه تردد لندینگ کرافت ها به حداقل برسد.
‌در ادامه عبدالحمید صفایی ؛ شهردار جزیره خارگ با طرح پیشنهاد ارائه تسهیلات از سوی اداره بندر جهت ترغیب بخش خصوصی وتامین اعتبار درراستای خرید یاساخت کشتی اذعان کرد : با توجه به اینکه مردم جزیره خارگ همواره مشکلات فراوانی را در حوزه تردد دریایی داشته اند در شرایط حال حاضر تامین کشتی درخور و مناسبی که مشکلات ایشان را در این حوزه برطرف کند الزامی به نظر می رسد از این رو می بایست با هم افزایی و هم فکری نهادهای مختلف اعم از شهرداری و اداره بنادر شرایطی جهت تامین کشتی فراهم گردد که پیشنهاد ما مبنی بر بررسی جوانب ارائه تسهیلات از سوی سازمان بنادر و دریانوردی است.
‌بهروز خواجه ؛ نایب رئیس شورای اسلامی شهر خارگ نیز با تاکید بر اینکه تکریم و ارج نهادن به شهروندان در حوزه های مختلف باید سرلوحه امور قرار گیرد به تشریح محدودیت های مردم جزیره در حوزه تردد و خدماتی که به ایشان در این حوزه ارائه شده پرداخت . خواجه با بیان اینکه مردم خارگ با توجه به شرایط خاص جزیره همواره مشکلات فراوانی را در حوزه تردد داشته اند خواستار رسیدگی ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی در این خصوص شد .
در ادامه سیاوش ارجمندزاده ؛ مدیرکل اداره بنادر و دریانوردی استان با بیان اینکه این اداره تلاش داشته است تا نگاه ویژه ای را به جزیره خارگ داشته باشد اذعان داشت در سال ۹۸ در حدود یک چهارم بودجه اداره کل بوشهر به جزیره خارگ اختصاص داده شده و امید است که بتوان به واسطه آن بخش قابل توجهی از مشکلات خارگ را برطرف کرد.
ایشان ضمن تقدیر از بیان مشکلات و راهکارهای ارائه شده وعده داد تا با تحلیل و بررسی شرایط جزیره شرایطی فراهم گردد تا روند اعطای تسهیلات تسریع و تسهیل شود.


در پایان حاضرین در جلسه ابراز امیدواری کردند تا با پیگیری روند هم افزایی نهادهای های مختلف مشکلات دیرینه مردم جزیره خارگ در زمینه تردد برطرف گردد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید