کد خبر : ۲۸,۹۶۵
۱ خرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۴۸
طراحی وساخت شیر چهار راهه 10اینچ برای نخستین بار در کشور
خارگ نیوز: مدیر عامل شرکت پایانه های نفتی ایران از طراحی و ساخت شیر چهارراهه 10 اینچ کلاس 300 توسط متخصصان داخلی کشور خبرداد.
به گزارش خارگ نیوز، عباس اسدروز اظهارداشت : شیر چهار راهه 10 اینچ یکی از تجهیزات استراتژیکی می باشد که در سیستم میترینگ و پرووینگ پایانه میعانات گازی پارس جنوبی کاربرد دارد. 
 
 
وی ادامه داد : با توجه به تشدید تحریم های ظالمانه و عدم امکان تامین این تجهیز از شرکت های امریکایی و اروپایی ، تصمیم بر این شد که تامین این تجهیز کاربردی از طریق شرکت های داخلی صورت پذیرد.
 
 
اسدروز  افزود : به منظور دست یابی به  اهداف اقتصاد مقاومتی و جهش تولید و همچنین بی نیازی کشور و صنعت نفت از تجهیزات خارجی مهم و کاربری در حوزه های ذخیره سازی و صادرات نفت خام و میعانات گازی ، باحمایت و همکاری شرکت پایانه های نفتی ایران قرارداد طراحی و ساخت این تجهیز با یک شرکت تولید کننده ،دانش بنیان ایرانی بسته شد .
 
 
مدیرعامل  شرکت پایانه های نفتی ایران تصریح نمود : ساخت داخل این تجهیز علاوه بر خروج ارز،صرفه جویی مالی قابل ملاحظه ای برای شرکت داشته که با ساخت داخل  آن برای اولین بار در کشور می تواند صنعت نفت را از واردات آن در آینده بی نیاز کند .
 
 
وی متخصصین مدیریت عملیات و  کارشناسان مدیریت تدارکات و امورکالا شرکت پایانه های نفتی ایران را متولی ساخت این تجهیز خواند و گفت: کلیه مراحل طراحی، شبیه سازیهای کامپیوتری، ساخت و تست این تجهیز، یک سال  به طول انجامید.
 
 
اسدروز تاکید کرد : تست کارخانه ای آن با حضور نمایندگان اداره کل نظارت بر صادرات و مبادلات مواد نفتی وزارت نفت انجام و در ماه آینده پس از حمل برروی لوپ پروور میترینگ پایانه میعانات گازی پارس جنوبی برای صحت سنجی میترهای صادراتی این پایانه نصب و به بهره برداری می رسد .

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید