کد خبر : ۲۸,۵۵۰
۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۴۲
انبار روباز گوگرد در عسلویه جمع شد/ ضرب‌الاجل دوماهه جواب داد
خارگ نیوز: مدیرکل حفاظت محیط زیست بوشهر گفت: ذخیره گوگرد به صورت روباز در نزدیکی بزرگراه عسلویه یکی از دغدغه‌های محیط زیستی و مردمی بود که برچیده شد.
به گزارش خارگ نیوز، فرهاد قلی نژاد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر عنوان کرد: انبار‌ روباز گوگرد یکی از منابع آلاینده محیط زیست عسلویه  به شمار می‎‌رفت و یکی از نگرانی‌های مردم این شهرستان و اداره کل حفاظت محیط زیست بود که با ورود دادستان عسلویه به این موضوع و تعیین ضرب‌الاجل دوماهه برای مسئولان، جمع آوری شد و گوگرد به انبار‌های مکانیزه انتقال یافت.
 
او ادامه داد: حل مشکلات زیست محیطی در عسلویه و کنگان از اولویت‌های مهم سازمان حفاظت محیط زیست محسوب می‌شود که با همکاری بین مسئولان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، محیط زیست و دادگستری، امید است با اجرای طرح جامع کاهش و رفع آلودگی‌های محیط زیست مصوب هیات دولت و کارگروه ملی کاهش آلودگی‌های محیط زیست، شاهد برطرف شدن آلودگی‌های محیط زیست در این دو شهرستان باشیم.
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، مهم‎‌ترین مشکل هوا در عسلویه و کنگان را مشعل‌سوزی(فلر‌) و همچنین بوی نامطبوع خواند و بیان کرد: پیگیری‌های لازم در خصوص حل این مشکلات در دست انجام است.
 
قلی نژاد گفت: منطقه ویژه اقتصادی پارس در جنوب استان بوشهر از مناطق مهم اقتصادی کشور به شمار می‌رود که برای حفظ توسعه پایدار پیشگیری از آلودگی‌های محیط زیست و تامین سلامت شهروندان، توجه به قوانین محیط زیست و انجام اقدامات پیشگیرانه در این منطقه ضروری است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید