کد خبر : ۲۸,۴۹۱
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۹:۱۷
بیش از ۶۷ درصد بوشهری‌ها واجد شرایط رای هستند
خارگ نیوز: رئیس ستاد انتخابات بوشهر گفت: از یک میلیون و ۱۸۴ هزار نفر جمعیت این استان ۷۹۶هزار نفر واجد شرایط رای دادن در انتخابات پیش رو هستند.
به گزارش خارگ نیوز، محمدتقی ایرانی رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر بیان کرد: ۷۹۶هزار نفر از جمعیت یک میلیون و ۱۸۴ هزار نفری این استان می‎توانند در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شورا‌های شهر و روستا رای دهند.
 
او ادامه داد: ۴۷۹ هزار نفر از این افراد در شهر‌ها و ۳۱۷ هزار نفر در روستا‌ها سکونت دارند.
 
رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر واجدان شرایط رای دادن را افرادی به نسبت جوان عنوان کرد و افزود: فراهم کردن امکانات و زیرساخت‌ها برای انتخابات ۲۸ خرداد از ماه‌ها قبل در حوزه سامانه الکترونیکی، تأمین مکان و لوازم رای‌گیری آغاز شده‌است.
 
ایرانی عنوان کرد: ۲۵ هزار نفر به عنوان عوامل اجرایی وظیفه برگزاری انتخابات را در استان بوشهر برعهده دارند و اقدامات و هماهنگی‌های لازم میان هیات‌های اجرایی، فرمانداری‌ها و بخشداری‌های این استان انجام گرفته است.
 
او با تاکید بر برگزاری انتخاباتی سالم، قانونمند و با حضور پرشور مردم، گفت: تلاش می‌شود انتخابات بر اساس تراز انقلاب اسلامی، قانونمند، آزاد، بی‌طرفانه و با حفظ امانتداری برگزار شود، و امیدواریم انتخابات کم حاشیه و بدون مشکلی را پیش‌رو داشته باشیم.
 
رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر بیان کرد: با آغاز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری انتظار است فضای انتخاباتی در کشور رونق بیشتری گیرد.
 
او ادامه داد: انتظار داریم مردم با نگاه جدی‌تری وارد عرصه انتخابات شوند و نامزد‌ها نیز باید پاسخگوی مطالبات و سوال‌های مردم به صورت شفاف باشند و به حضور مردم در عرصه انتخابات کمک کنند.
 
رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر بر همین اساس به این نکته اشاره کرد که، بررسی‌ها نشان می‌دهد اولویت مردم در نظرسنجی‌ها و رصد فضای مجازی، کرونا و توجه ویژه به کنترل تورم، گرانی، حل مشکلات معیشتی، اقتصادی و اشتغال است.
 
ایرانی با بیان اینکه اقتدار ایران با حضور حداکثری ملت در پای صندوق‌های رأی مشخص می‌شود، گفت: باید زیرساخت‌های لازم برای حضور پرشور مردم در انتخابات بیش از پیش تقویت شود، زیرا انتخابات با حضور مردم معنا پیدا می‌کند.
 
انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر، روستا و عشایر ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید