کد خبر : ۲۸,۳۷۹
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۸:۳۸
ورودی‌های استان بوشهر از روز سه‌شنبه بسته می‌شود
خارگ نیوز: استاندار بوشهر با اشاره به اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در آستانه عید سعید فطر گفت: تمام ورودی‌های استان از سه‌شنبه به مدت ۴روز بسته می‌شود.
به گزارش خارگ نیوز، عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر صبح امروز در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان بوشهر با اشاره به تغییر رنگ‌بندی در استان بوشهر بیان کرد: با کاهشی شدن بیماران بستری در بخش کرونایی بیمارستان‌ها، استان بوشهر از وضعیت قرمز خارج شد و به شرایط نارنجی و زرد تغییر یافت.
 
او با بیان اینکه وضعیت رنگ‌بندی نباید سبب سهل‌انگاری در رعایت ضوابط بهداشتی شود تاکید کرد: همکاری مردم، اصناف و قشر‌های مختلف در رعایت ضوابط بهداشتی ستودنی است، ولی باید رعایت دستورالعمل‌ها تداوم داشته باشد.
 
استاندار بوشهر به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا پرداخت و عنوان کرد: صنوف و کسبه‌ای که دستورالعمل‌های بهداشتی در مقابله با کرونا رعایت نکنند، در شهرستان‌های با وضعیت قرمز ۳ ماه و وضعیت نارنجی ۲ ماه تعطیل می‌شوند.
 
گراوند با بیان اینکه تعداد بستری بیماران کرونایی در استان بوشهر سیر نزولی دارد ادامه داد: هیچ ابزاری مهم‌تر از استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برای مصون ماندن از ابتلا به بیماری کرونا وجود ندارد که باید این مهم همواره در دستور کار همگان قرار بگیرد.
 
او با تبریک عید سعید فطر و با تاکید بر پرهیز از سفر و حضور در تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی بیان کرد: از روز سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت محدودیت‌های جدید کرونایی در استان بوشهر به مرحله اجرا در می‌آید.
 
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه محدودیت‌های جدید تا پایان هفته جاری به مناسبت عید فطر ادامه دارد گفت: از ساعت ۱۲ روز سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت تمام ورودی‌های استان و شهرستان‌ها بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا بسته می‌شود و هیچ خودرو و یا وسیله نقلیه شخصی از دیگر استان‌ها نمی‌تواند وارد استان بوشهر شود.
 
گراوند با تاکید بر انتخاب نکردن، بوشهر به عنوان مقصد مسافرت در ۴ روز آخر هفته جاری بیان کرد: کارمندان ساکن خارج از شهر بوشهر، به استثنای کارکنان ادارات و دستگاه‌های خدمات‌رسان از چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت نباید به مرکز استان بوشهر تردد کنند.
 
او نظارت مستمر از فعالیت صنوف و کسب‌وکار‌ها برای رعایت ضوابط بهداشتی را مورد تاکید قرار داد و افزود: راه‌اندازی گشت‌های نظارتی مشترک برای بررسی رعایت دستورالعمل بهداشتی در مقابله با کرونا در همه شهرستان‌ها ضروری است.
 
استاندار بوشهر با تاکید بر پرهیز از دید و بازدید‌ها به ویژه در ایام تعطیلات عید فطر برای شکسته شدن انتقال ویروس کرونا عنوان کرد: خدمه‌های لنج‌های صیادی، تجاری و سفاری باید هنگام ورود به اسکله‌های بنادر استان بوشهر پس از تست کرونا و منفی بودن نتیجه نمونه آن‌ها اجازه ورود به منزل دارند و پس از قرنطینه‌ای یک هفته در منزل اجازه تردد در سطح شهر دارند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید