کد خبر : ۲۸,۱۵۵
۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۷:۳۰
بسیج سازندگی بوشهر ۵۵۶ پروژه عمرانی اجرا و بهره‌برداری کرد
خارگ نیوز: رئیس سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر گفت: این سازمان در سال گذشته ۵۵۶ پروژه عمرانی کوچک، زودبازده و عام‌المنفعه را با اعبتار ۲۱ میلیارد و ۷۵۲ میلیون تومان در این استان اجرا و بهره‌برداری کرد.
به گزارش خارگ نیوز، سرهنگ ذوالفقار عباسی‌فر روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران به مناسبت سالروز تاسیس بسیج سازندگی اعلام کرد: ۳۷۷ پروژه از این شمار مربوط به احداث مسکن مددجویی است که با همکاری کمیته امداد استان بوشهر صورت گرفته است.
 
وی افزود: تکمیل مساجد و خانه‌های نیازمندان، احداث آب انبار، احداث غسالخانه، کمک به راه‌اندازی بنگاه‌های اقتصاد مقاومتی و تهیه مخزن ذخیره آب از دیگر پروژه‌های اجرایی سال گذشته است.
 
عباسی فر اظهار داشت: همچنین در ۱۵ ماه اخیر، با ۱۴۸ میلیارد و ۷۶ میلیون تومان اعتبار پروژه‌های کوچک، زود بازده و عام‌المنفعه توسط گروه‌های خدمات‌رسان اردوهای جهادی در روستاها و مناطق کم برخوردار اجرا شده‌است که بیشتر مربوط به تکمیل مساجد، حسینیه‌، غسالخانه و آب انبار است.
 
رئیس سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر  در ارتباط با برنامه‌های این مجموعه در سال ۱۴۰۰ عنوان کرد: این برنامه‌ها در دو بخش همکاری با مجموعه قرارگاه بسیج سازندگی و محرومیت زدایی سپاه در اجرای  پروژه‌های کوچک و همکاری سازمان برنامه و بودجه استان برای تحقق اقتصاد مقاومتی و پشتیبانی و مانع‌زدایی تعریف شده‌است.
 
عباسی‌فر ادامه داد: ۱۲ پروژه در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و پشتیبانی و مانع زدایی از تولید برای کمک به افزایش تولید در استان پیش بینی شده‌است که ۱۰ مورد آن شامل احداث جاده بین مزارع در روستاهای چاه پیر تنگستان، ریز جم، آباد تنگستان، سعد آباد و فاریاب دشتستان، انگالی بوشهر، لاور و سنا دشتی، محمدی گناوه و بردخون و آبدان دیر هر یک به طول میانگین ۱.۵ کیلومتر است.
 
وی اضافه کرد:احداث و بهره‌برداری از کارگاه عبابافی روستای بحیری دشتی و استخر آب در شهرستان گناوه از دیگر برنامه‌های بسیج سازندگی این استان در سال جاری است که چهار میلیارد تومان اعتبار به این ۱۲ پروژه اختصاص یافته است.
 
رئیس سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر اظهار کرد: این سازمان در همه فعالیت‌های عمرانی و خدمت‌رسانی به عنوان مجموعه مکمل در کنار دستگاه بهره‌بردار است تا با هماهنگی کامل، انحراف و دوباره‌کاری به حداقل برسد و از ظرفیت مجموعه سپاه حداکثربهره وری صورت گیرد.
 
عباسی فر گفت: در سال ۱۴۰۰ یک قرارداد نیز با مجموعه قرارگاه جهاد سازندگی و محرومیت زدایی  به ارزش ۲۴ میلیارد تومان منعقد شده‌است که در قالب آن پروژه‌های مختلف کوچک، زودبازده، عام‌المنفعه است در حوزه اقتصاد مقاومتی، کسب و کارهای کوچک و کمک به راه‌اندازی صنایع تبدیلی در این استان اجرا می‌شود.
 
وی افزود: بسیج سازندگی استان بوشهر از زمان شیوع کرونا تا کنون به طور مداوم به خدمت‌رسانی به نیازمندان پرداخته و در این راستا در ۱۵ ماه گذشته ۲۷۹ هزار و ۳۱۰ بسته معیشتی به ارزش ۸۳ میلیارد و ۷۹۳ میلیون تومان با همکاری نهادهای حمایتی در میان نیازمندان توزیع کرده است.
 
رئیس سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر اضافه کرد: در این مدت ۱۳ هزار و ۸۷۰ بسته لوازم التحریر به ارزش چهار میلیارد و ۳۸۸ میلیون تومان به دانش‌آموزان نیازمند و آسیب دیده استان بوشهر اهدا و در مناسبت‌های مختلف یکهزار راس دام به ارزش یک میلیارد و ۴۸۸ میلیون تومان ذبح و بین نیازمندان توزیع شد.
 
عباسی فر افزود: در پانزده ماه اخیر ۲۸۱ فقره جهیزیه به ارزش تقریبی ۱۲ میلیارد و ۶۴۵ میلیون تومان در بین زوج‌های جوان کم برخوردار در استان توزیع شد و یکهزار و ۹۸۱ مورد کمک نقدی به ارزش ۱۹۸ میلیون تومان نیز به نیازمندان استان هدیه شد.
 
وی اضافه کرد: در قالب طرح اطعام مهدوی بیش از ۳۰۵ هزار ۱۶۰ پرس غذا به ارزش چهار میلیارد و ۷۰۶ میلیون تومان پخت و در مناطق کم برخوردا استان بوشهر توزیع شد.
 
رئیس سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر بیان کرد: در سال ۱۴۰۰ نیز تمرکز این مجموعه در ارائه خدمات مقابله با آسیب‌های ویروس کرونا است و در این راستا در ۲ دهه گذشته ماه مبارک رمضان توزیع کمک‌های معیشتی صورت گرفت که پس از آن نیز ادامه خواهد داشت.
 
 
 
عباسی فر با بیان اینکه فلسفه شکل‌گیری جهاد سازندگی به پیشنهاد رهبر معظم انقلاب غنی سازی اوقات فراغت جوانان است به نحوی که با هنجارها، ارزش‌ها و باورهای ایران اسلامی همخوان باشد.
 
وی اعلام کرد: در زمان حاضر یکهزار و ۱۷۲ گروه جهادی در استان بوشهر در سامانه اطلس جهادی به ثبت رسیده‌است که بیشتر با رویکرد دانشجویی و علمی مانند بسیج دانشجویی، طلاب، فرهنگیان، جامعه پزشکی و دانش‌آموزی به خدمت رسانی عمرانی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی در مناطق محروم می‌پردازند.
 
رئیس سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر با بیان اینکه این مجموعه تنها سازمانی در بسیج است که با دستور مستقیم رهبر معظم انقلاب تشکیل شده‌است و در سطح استان بوشهر منشا خدمات و برکات فراوان و محسوسی بوده است، گفت: رهبرانقلاب به طور پیوسته به حضور جوانان در بسیج سازندگی تاکید دارند.
 
سازمان بسیج سازندگی در سال ۷۹ با دستور رهبر معظم انقلاب تاسیس شد.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید