کد خبر : ۲,۷۸۱
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۷:۵۱
۳۲۵۰ ناظر شورای نگهبان در انتخابات استان بوشهر مشارکت دارند
خارگ نیوز: سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان در استان بوشهر از نظارت سه‌هزار و ۲۵۰ ناظر شورای نگهبان در برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان بوشهر خبر داد.
به گزارش خارگ نیوز، خلیل رضایی اظهار داشت: تاکنون برخی کاندیداها و ستادهای تبلیغات آنان تخلفاتی داشته‌اند که با احضار آنان ضمن گرفتن تعهد، برخورد قانونی با متخلفان صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه انتخابات مانور قدرت مردم در عرصه سیاسی محسوب می‌شود و تجلی اراده آنان است تصریح کرد: مشارکت پرشور و حداکثری مردم در انتخابات مجلس بار دیگر رأی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود از این نظر حضور همگانی مردم در این عرصه مهم امری ضروری است.

سخنگوی هیئت نظارت شورای نگهبان بر انتخابات استان بوشهر تأکید کرد: کاندیداهایی که از فیلتر شورای نگهبان عبور کرده‌اند دارای حداقل صلاحیت‌ها برای عهده‌داری نمایندگی هستند، مردم در عرصه انتخابات باید کاندیدایی که صلاحیت حداکثری دارد بر اساس بررسی معیارها و شاخص‌ها انتخاب کنند.

رضایی با یادآوری اینکه کاندیداهای تأییدشده از حیث درجه و میزان صلاحیت در یک سطح نیستند خاطرنشان کرد: این نامزدهای انتخاباتی دارای درجات مختلفی هستند که اصلح گزینی به عهده مردم و انتخاب‌کنندگان گذاشته‌شده است.

سخنگوی هیئت نظارت شورای نگهبان بر انتخابات استان بوشهر از جلوگیری تخلف انتخاباتی خبر داد و خاطرنشان کرد: سازوکار انتخابات به‌گونه‌ای است که اجازه کوچک‌ترین تخلف و جابه‌جایی رأی داده نمی‌شود و مجریان، ناظران و بازرسان با حفظ رعایت بی‌طرفی کامل، از آرای مردم به عنوان حق‌الناس صیانت می‌کنند.

وی با اشاره به برگزاری تبلیغات کاندیداهای انتخابات مجلس تا ۸ صبح روز اول اسفند اظهار داشت: تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ۲۴ ساعت قبل از برگزاری انتخابات یعنی ۲ اسفندماه ادامه دارد که از کاندیداها تقاضا می‌شود ضمن پایبندی به قانون از هرگونه تخلف پرهیز کنند.

رضایی با تأکید بر پرهیز از ایجاد خلل در نظم عمومی به هنگام تبلیغات نامزدهای انتخاباتی تصریح کرد: کاندیداها و مسئولان ستادها از تبلیغات غیرمجاز خودداری کنند و در این راستا تمام تبلیغات کاندیداها و ستادهای آنان توسط دستگاه‌های نظارتی رصد و طبق مقررات با متخلفان برخورد می‌شود.

سخنگوی هیئت نظارت شورای نگهبان بر انتخابات استان بوشهر از نظارت بیش از ۳ هزار ناظر شورای نگهبان بر انتخابات مجلس در استان بوشهر خبر داد و گفت: ۳ هزار و ۲۵۰ ناظر شورای نگهبان در ۷۲۰ شعبه اخذ رأی استان بوشهر امین مردم استان خواهند بود و در تمامی مراحل روند انتخابات نظارت هوشمندانه، دقیق و مؤثر دارند.

رضایی با تأکید بر همکاری مردم در اعلام تخلفات انتخاباتی به مراجع قانونی تصریح کرد: از آحاد مردم استان بوشهر تقاضا می‌شود گزارش‌های تخلف انتخاباتی را به مراجع قانونی اعلام کنند و در این راستا ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی در تمامی شهرستان‌ها فعال‌شده است.

سخنگوی هیئت نظارت شورای نگهبان بر انتخابات استان بوشهر خاطرنشان کرد: هیئت‌های نظارت شورای نگهبان در تمامی شهرستان‌ها و بخش‌های استان بوشهر با همکاری عوامل قضائی و انتظامی با متخلفان برخورد قانونی می‌کنند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید