کد خبر : ۲۷,۷۲۹
۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۵۶
استاندارد بوشهر کیفیت کالاهای پرمصرف ماه رمضان را بررسی می‌کند
خارگ نیوز: مدیرکل استاندارد بوشهر گفت: در قالب طرح "طاها" کیفیت کالای پرمصرف ماه مبارک رمضان توسط کارشناسان این اداره کل بررسی می‌شود.
به گزارش خارگ نیوز، محمدرحیم بهره‌مند روز شنبه به رسانه‌‏ها اعلام کرد: طرح طاها(طرح اجرای هماهنگ استانداردها) ویژه ماه مبارک رمضان مانند سال های گذشته با مشارکت کارشناسان این اداره کل در بازار این استان در حال اجرا است و تا پایان این ماه ادامه می‏‌یابد.
 
وی بیان کرد: این طرح یکی از اقدام‌های سازمان ملی استاندارد در سطح کشور است که در زمینه بازرسی و نمونه برداری از کالاهای مشمول استاندارد اجباری اجرا می‌شود.
 
بهره‌مند اظهار داشت: پارسال در اجرای این طرح نزدیک به هفت هزار و ۷۰۰ بازرسی از مراکز توزیع و عرضه کالا صورت گرفت.
 
وی افزود: طرح طاها در ماه مبارک رمضان به منظور آزمون و کنترل کیفی کالاهای پرمصرف مانند انواع فرآورده‌های لبنی ، قند، شکر، روغن سرخ کردنی، آرد گندم و چای سیاه صورت می‌گیرد.
 
بهره‌مند با تاکید بر اینکه سلامت و کیفیت فرآورده‌های غذایی نقشی مهم در سلامت روزه داران دارد، عنوان کرد: با نمونه‌برداری از این فرآورده‌ها از سلامت آنها اطمینان حاصل می‌شود و مردم می‌توانند با اطمینان خاطر بیشتری کالاهای مورد نیاز خود را خریداری کنند.
 
وی بیان کرد: به همه مصرف کنندگان توصیه می‌‎شود برای بررسی اصالت پروانه کاربرد علامت استاندارد کد ۱۰رقمی زیر علامت استاندارد را به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ بفرستند و از وضعیت پروانه، نوع محصول و نام واحد تولیدی اطلاع پیدا کنند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید