کد خبر : ۲۶,۷۲۷
۱۲ فروردین ۱۴۰۰ ۱۷:۲۰
ورود خودرو‌های غیر بومی به استان بوشهر امروز و فردا ممنوع است / بیمارستان‌های صحرایی در حالت آماده باش
خارگ نیوز: عبدالکریم گراوند گفت: ورودی‌های این استان در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین روی خودروهای غیر بومی بسته و اجازه ورود به آنها داده نمی‌شود.
به گزارش خارگ نیوز، عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر  ظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا استان بوشهر با تبریک اعیاد شعبانیه و گرامیداشت ۱۲ فروردین سالروز استقرار و تثبیت نظام مقدس جمهوری بیان کرد: ۱۲ فروردین نماد مشارکت برای تعیین سرنوشت و اراده ملت ایران برای استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
 
او با قدردانی از خدمات ارزشمند کادر درمانی، پزشکان، پرستاران، کارکنان حوزه بهداشت و درمان و گروه‌های جهادی در عرصه مقابله با کرونا افزود: استان بوشهر تا اواخر اسفند وضعیت قابل قبولی در عرصه شیوع کرونا داشت که این مهم با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از سوی مردم محقق شد.
 
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه هر گاه نسبت به دستورالعمل‌های بهداشتی در برابر کرونا بی‌توجهی شد شاهد صعودی شدن شیب ابتلا و بستری هستیم تاکید کرد: انتظار می‌رود همگان با پرهیز از دورهمی‌ها، تجمعات، مراسم و سفر زمینه کنترل بیماری کرونا را در جامعه فراهم کنند.
 
گراوند از افزایش مبتلایان و بستری‌های کرونایی در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: در ۴ ماه منتهی به اسفند ، بستری‌ها در بیشتر ایام ۲ رقمی بود که اکنون بستری‌ها ۳ رقمی شده و از ۱۶۶ بیمار کرونایی فراتر رفته است.
 
او افزایشی شدن مبتلایان و بستری‌ها را سبب نگرانی مردم و مسئولان دانست و عنوان کرد: در راستای رعایت شیوه‌نامه بهداشتی، بزرگان در شهرها، روستا‌ها و محلات با مداخله و حضور در بین مردم، زمینه کاهشی شدن ابتلا به بیماری کرونا را فراهم کنند.
 
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه بیشتر مبتلایان به کرونا از نوع جهشی انگلیسی است افزود: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مقابله با کرونا به عنوان یک معروف باید مورد توجه همه قرار بگیرد.
 
گراوند با تاکید بر مشارکت همه آحاد جامعه برای شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا بیان کرد: تمام موارد ابلاغی در راستای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌های کرونایی در استان بوشهر با قاطع اجرا شود.
 
او با تاکید بر نظارت بر اجرا محدودیت‌های شهر‌های با وضعیت نارنجی عنوان کرد: برگزاری هرگونه برنامه فرهنگی، اجتماعی، مذهبی و ورزشی به صورت تجمعی در استان بوشهر ممنوع است و تمام سالن‌های پذیرایی و تالار‌ها تابع طرح هوشمند محدودیت کرونایی است.
 
استاندار بوشهر، نظارت بر مسیر‌های تردد و اعمال محدودیت در رفت و آمد خودرو‌ها در محور‌های مواصلاتی را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: نیروی انتظامی در راستای اجرا طرح‌های مقابله با کرونا همگام با تلاش مدافعان سلامت، مشارکت قابل توجهی کرده که خدمات آنان درخور تحسین است.
 
گراوند، با اشاره به اینکه ۴ شهرستان بوشهر، دشتستان، دیلم و گناوه دارای شرایط نارنجی هستند تاکید کرد: تمام سواحل، پارک‌ها و بوستان‌های استان بوشهر در راستای صیانت از جان مردم و شکستن زنجیره انتقال کرونا، بسته و مسدود است.
 
او  وظیفه شهرداران استان بوشهر برای جلوگیری از ورود خودرو‌ها به پارک‌ها و سواحل را مهم دانست و گفت: برای صیانت از سلامتی مردم و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تا زمانی که ایمنی لازم در جامعه ایجاد شود باید همگان مشارکت و کمک کنند.
 
استاندار بوشهر با تاکید بر جلوگیری از ورود خودرو‌های شخصی با پلاک غیر بومی به شهر‌های استان بوشهر گفت: صدا و سیما و اصحاب رسانه در عرصه مقابله با ویروس کرونا خوش درخشیده است که لازم برای افزایش آگاهی مردم در روز‌های ۱۲ و ۱۳ فروردین ویژه برنامه‌هایی در خصوصی رعایت ضوابط بهداشتی تهیه و پخش تا به آرامش جامعه و کاهش بیماران کمک شود.
 
گراوند، با بیان اینکه باید تمام ورودی‌ها در شهر‌های نارنجی و زرد استان بوشهر بسته می‌شود افزود: باید ۲ روز ورودی‌های استان بوشهر مسدود شود و اجازه ورود خودرو‌ها با پلاک غیر بومی به استان داده نشود.
 
او همکاری همه بیمارستان‌ها با دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای رسیدگی به بیماران کرونایی را یک ضرورت دانست و بیان کرد: همه بیمارستان‌ها مکلف هستند نسبت به پذیرش بیماران کرونایی اقدام و به نظام سلامت کمک کنند.
 
استاندار بوشهر با اشاره به شیب صعودی مبتلایان و بستری‌های کرونایی بیان کرد: بیمارستان‌های صحرایی با تجهیزات کامل در استان بوشهر در حالت آماده‌باش قرار داشته باشند و این بیمارستان‌ها در اختیار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر قرار بگیرد.
 
گراوند با تاکید بر جلوگیری از برپایی هرگونه مراسم تجمعی در همه زمینه‌ها از جمله عروسی، جشن و ختم اموات گفت: برپایی مراسم در باغ‌ویلا‌ها در استان بوشهر در راستای مقابله با بیماری کرونا ممنوع است و در صورت برپایی مراسم در این باغ‌ویلا‌ها پلمب و افراد خاطی تحویل مقامات قضایی می‌شوند.
 
او ادامه طرح شهید سلیمانی برای کنترل بیماری کرونا را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: افرادی‌که به بیماری کرونا مبتلا هستند اجازه خروج آن‌ها از قرنطینه خانگی یا مکان دیگر با اجرا طرح رهگیری داده نشود چراکه زمینه ابتلا به افراد دیگر فراهم می‌کند.
 
استاندار بوشهر با بیان اینکه فعالیت رستوران‌ها و مکان‌های غذای‌خوری باید به‌صورت بیرون‌بر باشد افزود: فعالیت تالار‌های پذیرایی در شهر‌های نارنجی ممنوع است و فاصله گذاری اجتماعی و رعایت نکات بهداشتی باید در دستور کار رستوران‌ها قرار بگیرد و به صورت غذای بیرون‌بر فعالیت کنند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید