کد خبر : ۲۶۵
۲۸ فروردین ۱۳۹۸ ۱۳:۰۵
طرح سوال از شهردار خارگ/انحراف در بودجه و بکارگیری غیرقانونی نیرو
عضو شورای اسلامی شهر خارگ گفت: طرح سوال از شهردار جزیره خارگ توسط دو عضو شورای اسلامی شهر کلید خورد.
مهدی باقری اظهار کرد: پیرو تذکر کتبی سال گذشته و عدم اصلاح برخی امور و همچنین تذکرات مکرر قبلی، طرح سوال از شهردار جزیره خارگ توسط دو عضو شورای اسلامی شهر کلید خورد.


وی افزود: طرح سوال، فرصت مناسبی برای روشنگری و جلوگیری از فسادهای احتمالی است و لذا همه ما باید بر اساس سفارشات دینی با زبان احترام با هم سخن بگوییم و اشتباهات احتمالی مان را بپذیریم.


عضو شورای اسلامی شهر خارگ تصریح کرد: مسئولیت بسیار مهم ما این است که در گفتارها، چنان رفتار کنیم که شهروندان صداقت و تحمل افکار مختلف را از ما الگو بگیرند. امیدواریم سوال از شهردار جزیره خارگ به توسعه مدیریت شهری منجر شود.


باقری با اشاره به برخی سوالات مطرح شده در طرح سوال دو عضو شورای اسلامی شهر از شهردار جزیره خارگ خاطر نشان کرد: نابسامانی در واحد عمران، عدم اولویت بندی ونیز دوباره کاری در اجرای پروژه‌ها که باعث هدر رفت منابع، عدم رفع نیازهای واقعی شهر و نارضایتی مردم و شهروندان شده است.


وی گفت: پیگیری‌های مکرر شهردار با اعضای شورا در خصوص افزایش غیر قانونی و نامتعارف حقوق و مزایای شغلی خود، در حالی که حقوق و مزایای ایشان را استانداری بوشهر تعیین و ابلاغ می‌کند کاملاً غیر قانونی بوده است.


باقری گفت: علیرغم ابلاغ دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌ها و نامه متعدد از سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور که هرگونه جذب و بکارگیری و تبدیل وضعیت نیروی انسانی را تحت هر عنوان در شهرداری‌ها بدون اخذ مجوزهای لازم، ممنوع و خلاف قوانین و مقررات دانسته اما متأسفانه شهردار خارگ اقدام به جذب بدون مجوز نیروی انسانی در شهرداری خارگ کرده که موجب نارضایتی و شکوائیه‌های متعدد مردم در تبعیض استخدام و عدم رعایت عدالت استخدامی به عملکرد شهرداری شده است.


عضو شورای شهر خارگ خاطر نشان کرد: علی‌رغم ضرورت و حساسیت شورا مبنی بر تعیین تکلیف و مشخص کردن بدهی‌های شهرداری، بسیاری از مطالبات اشخاص طلبکار بررسی نهایی و تعیین تکلیف نشده است و صورت وضعیت‌های قطعی پروژه‌های تکمیل شده سنوات قبل نیز تعیین تکلیف نشده است.


وی افزود: بی توجهی و عدم ارائه پاسخ به مکاتبات شورا و همچنین عدم ارائه اسناد و مدارک طراحی و برآورد پروژه دفع آب‌های سطحی که قبلاً توسط مشاور تهیه شده است و عدم ارائه لیست پرداختی دیون به مبلغ ۵٧٧ میلیون تومان و عدم ارائه ریز هزینه در ردیف‌های پیاده رو سازی بودجه سال ٩٧ از دیگر موارد است.


باقری افزود: عدم ارائه به موقع گزارشات درآمد – هزینه ماهیانه، عدم حضور به موقع روزانه شهردار در محیط کار و همچنین عدم حضور منظم در سازمان در طول ماه و عدم پیگیری حسابرسی اسناد مالی سال ٩۶ شهرداری خارگ در موعد مقرر که تاکنون انجام نشده است و وجود انحرافات در بودجه سال ٩٧ و عدم اولویت بندی و توجه به نیازهای واقعی شهر، در این خصوص تملک و تعریض معابر، ایستگاه آتش‌نشانی، شهربازی مسقف ازجمله نیازهای ضروری شهر بوده که بدون جذب اعتبار در طول سال در سایر بخش‌های عمرانی شامل پیاده رو سازی هزینه و دچار انحراف بدون مصوبه شورا شده است و در برخی پروژه‌ها نیز دوباره کاری، مصالح با کیفیت پایین استفاده شده است.


وی بیان کرد: مسائل و موارد فوق از مهمترین دغدغه‌ها و مسائلی بوده است که در طول دوره‌های کاری مورد توجه و نظارت شهروندان شریف خارگ نیز بوده لذا پیگیری و توجه به انجام و رفع نواقص موجود در مدیریت شهری، به روند توسعه شهر و مشارکت شهروندان در تصمیم‌گیری‌ها و فعالیت‌های اجرایی شهر کمک مضاعف خواهد کرد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید