کد خبر : ۲۵,۹۶۳
۲۸ اسفند ۱۳۹۹ ۱۲:۳۰
دستگاههای متولی همچنان تقصیر افزایش قیمت‌ها را به گردن یکدیگر می‌اندازند
گرانی بی‌صاحب
خارگ نیوز: شمارش معکوس پایان سال 99 در حالی آغاز شده که اوضاع قیمت‌ها در بازار کالاهای اساسی همچنان بحرانی است.
به گزارش خارگ نیوز، در حالی که بسیاری از خوراکی‌های سنتی نوروز به دلیل افزایش عجیب قیمت‌ ها از سبد خرید بسیاری از اقشار ضعیف و حتی متوسط جامعه، حذف شده و فرصت کنترل بازار تنگ‌تر از همیشه است، دولتی‌ها و بهارستانی‌ها تازه یادشان آمده برای اصلاح اوضاع کاری کنند، برهمین اساس دیروز نشستی با حضور وزرای صمت و کشاورزی در مجلس برگزار شد و رییس جمهور هم خواستار عدم افزایش قیمت ها شده است.
 
 
با نگاهی به بازار جزیره ، رکود در کسب و کارها خصوصا خریدهای شب عید عیان است و بازاری ها نسبت به کساد بودن فعالیت شان گلایه مند هستند.
 
هر چند امسال هم کرونا باعث شده تا مانند سال گذشته هیجان بساط نوروز در شهرهای کشور حاکم نباشد، اما حتی بسیاری از آن‌هایی که برای حفظ سنت‌ها در کنار خانواده‌های خود خواستار خرید بخشی از خوراکی‌های نوروز هستند نیز انگار توان خرید ندارند.
 
یکی از مغازه داران در این خصوص می گوید: گرانی قیمت‌ ها و کاهش قدرت خرید مردم باعث شده تا بسیاری از اقشار در یک سال گذشته قید مصرف آجیل را بزنند و این هزینه ها را صرف نیازهای ضروری کنند. چنین اتفاقى براى مشـاغلى که رونق‌ شان در روزهای عید اسـت، بسیار خسارت‌بار است.
 
دست کشیدن مردم از خرید باعث شده برخى از واحدهاى صنفى بدترین روزها را به شب برسانند، اما این تنها مشکل کسبه نیست، که اقشار مختلف جامعه نیز به این گرانی‌های عجیب کلافه‌تر به نظر می‌رسند.
 
یک حساب سرانگشتی نشان می‌ دهد که مردم برای خرید حداقل‌ها در شب عید باید نزدیک به یک میلیون تومان هزینه کنند. البته این یک میلیون تومان فقط برای خرید انواع میوه، آجیل و شیرینی است، در صورت در نظر گرفتن ماهی، برنج، روغن و سایر مخلفات، هزینه‌ ها از یک میلیون تومان هم عبور می‌کند.
کلیدواژه ها: گرانی 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید