کد خبر : ۲۵,۷۶۶
۲۳ اسفند ۱۳۹۹ ۰۱:۳۸
آب‌های اطراف خارگ به نفت آلوده شد
خارگ نیوز: مدیرکل حفاظت محیط زیست بوشهر گفت: به علت شکستگی خط انتقال نفت، موجب ایجاد آلودگی گسترده نفتی در ساحل جزیره خارگ شده است.
به گزارش خارگ نیوز،  فرهاد قلی نژاد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: وقوع آلودگی نفتی اخیر به دلیل نشت نفت ناشی از شکستگی خط انتقال نفت از دریا به خشکی است که موجب ایجاد آلودگی گسترده نفتی در ساحل جزیره خارگ شده است و شرکت نفت فلات قاره و شرکت پایانه های نفتی و اداره کل بنادر و دریانوردی در حال بررسی و همچنین اقدام برای مهار و پاکسازی آلودگی دریا هستند.
 
او با اشاره به اینکه آلودگی نفتی از چهارشنبه در آب‌های ساحلی جزیره خارگ رخ داده است، افزود: حوادث آلودگی نفتی دریا ناشی از نشت نفت از خطوط انتقال از مهم‌ترین علل آلودگی‌های نفتی در خلیج فارس در سال های اخیر بوده که نیاز است شرکت‌های نفتی اقدامات پیشگیرانه را برای جلوگیری از این‌گونه آلودگی ها انجام دهند.
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با بیان اینکه اقدامات این شرکت‌‎ها کافی نیست، ادامه داد: سازمان محیط زیست بر اساس قوانین، این‌گونه موارد را پیگیری و خسارت های وارد آمده به اکوسیستم دریایی را برای اعمال قانون و همچنین احیای زیستگاه محاسبه و مطالبه می‌کند و مسئولان شرکت های نفتی باید طبق قوانین اقدامات لازم را انجام دهند.
 
قلی نژاد گفت: خلیج فارس یک اکوسیستم غنی و میراث طبیعی ارزشمندی است که فواید فراوانی را برای ساحل نشینان و کشورهای منطقه دارد و باید طبق قوانین در حفاظت از آن کوشید.
 
او عنوان کرد: جزیره خارگ زیستگاه آبسنگ‌های مرجانی و یک اکوسیستم با ارزش زیستی است و آلودگی های نفتی مهم‌ترین تهدید این اکوسیستم است بنابراین به همه دستگاه‌ها و شرکت‌های مسئول تاکید می‌شود آلودگی اخیر را به سرعت پاکسازی و اقدامات پیشگیرانه را با دقت اجرایی کنند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید