کد خبر : ۲۵,۷۳۹
۲۰ تیر ۱۳۹۳ ۱۶:۴۷
رئیس شورای شهر خارگ گفت: شورا به عنوان یک پارلمان محلی مطرح است و لازم است مصوبات آن پس از تایید، توسط تمامی ادارات، سازمان‌ها و شرکت‌ها اجرا شود.
حسین داربوی صبح امروز در نشست شورای اداری خارگ با حضور فرماندار بوشهر اظهار کرد: اختصاص بودجه‌ای مطلوب به جزیره خارگ برای عمران و آبادی جزیره خارگ و در واقع عمل کردن فرماندار به وعده‌هایشان در سفر نخست، توجه ویژه وی به مشکلات این جزیره و تلاش برای رفع آن‌ها را نشان می‌دهد.
 
وی افزود: اینکه در سفر نخست از نزدیک در این جزیره محروم حضور پیدا کردند و محرومیت مردم را از نزدیک لمس کرده و پس از آن در جهت رفع این محرومیت‌ها اقدام کردند، جای تقدیر دارد، تا در دومین سفر ایشان شاهد تخصیص اعتبارات استانی به این جزیره باشیم.
 
رئیس شورای شهر خارگ عنوان کرد: استاندار نیز پس از نشستی که جناب ابراهیمی برای حل مشکلات خارگ ترتیب دادند و ما مشکلات کلان را بیان کردیم، قول مساعد برای پیگیری دادند و بلافاصله این مسئله را آغاز کردند و پیگیر حل مشکلات شدند.
 
وی با بیان اینکه شورای اسلامی شهر به عنوان یک پارلمان محلی مطرح است، خاطرنشان کرد: شورای اسلامی، در حدود اختیارات خود، قانون‌گذار شهر است و مواردی را که مصوب می‌کند، مسلماً به فرمانداری و پس از آن به کمیته‌های مربوطه و سرانجام به فرماندار و نهایتاً به استاندار و شورای عالی استان‌ها و در موارد مهم‌تر به تایید و تصویب مجلس شورای اسلامی می‌رسد.
 
داربوی اضافه کرد: بر همین اساس انتظار ما این است که اگر قانونی مصوب می‌شود، به عنوان یک قانون محلی به آن نگاه شود و تمامی ادارات و سازمان‌ها، آن را اجرا کنند و تصور نشود که ما در شورا سلیقه‌ای قوانینی را مصوب می‌کنیم، بلکه این مصوبات مراحل قانونی خود را طی می‌کند و مورد تایید قرار می‌گیرد.
 
وی تصریح کرد: این مصوبات پس از تایید، از جانب بخشدار به تمامی ادارات ابلاغ می‌شود و انتظار ما این است که مورد لطف و عنایت دوستان قرار بگیرد و نهایتاً برای آسایش و رفاه مردم و بهبود امکانات رفاهی شهر است و این در حالی است که ما و خانواده‌های ما نیز از این امکانات استفاده می‌کنیم و جزئی از همین مردم هستیم.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید