کد خبر : ۲۵,۶۸۸
۲۰ مهر ۱۳۹۳ ۱۵:۴۹
امام جمعه خارگ گفت: انحراف مسلمانان فاصله گرفتن از راه عاشورا است و فرهنگ عاشورایی باید جهانی شود.
حجت‌الاسلام موسی کمالی ظهر امروز در بیان خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته خارگ؛ با توصیه خود و دیگران به تقوای الهی اظهار کرد: عمل صالح را نباید به فردا واگذار کرد و برای آن باید آرزوهای طولانی را با زدودن جهل و حب به دنیا از بین برد.
 
وی افزود: در روایات داریم که حب به دنیا در راس خطاهاست و امام صادق (ع) نیز می‌فرماید به گونه‌ای تلاش و کار کن که انگار همیشه در دنیا خواهی بود اما به گونه‌ای باش که انگار روز آخر است که زنده‌ای و این یعنی دلبسته دنیا نباش و لذا می‌بینید امام علی (ع) چاهی را حفر می‌کردند و آنجا را آباد می‌ساختند و بعد وقف می‌کردند. پس بی کاری با فرهنگ اسلامی سازگاری ندارد.
 
امام جمعه خارگ در بیان خطبه دوم ضمن تسلیت رحلت آیت‌الله مهدوی کنی، خاطرنشان کرد: ایشان نقش اساسی در شورای انقلاب، نخست وزیری و ریاست جمهوری و مجلس خبرگان رهبری داشتند و علی رغم منش اعتدالی، در دفاع از رهبری شجاعانه عمل می‌کردند و در پرورش نیروهای انقلابی نیز در دانشگاه امام صادق (ع) تلاش بسیاری کردند و مسیرشان مسیر ولایت بود.
 
وی اضافه کرد: ایشان یک الگو بودند و سیاسیون کشور باید از ایشان تبعیت کنند و در روایات هست که وقتی عالمی از دنیا می‌رود، یک خلاء ایجاد می‌شود و این خلاء هیچگاه پر نخواهد شد.
 
خطیب نماز جمعه خارگ با اشاره به آغاز محرم و سال 1436 قمری عنوان کرد: محرم با فداکاری امام حسین (ع)، باعث حفظ اسلام و قرآن شد و بشریت نیز همیشه باید به دنبال حق خواهی باشد. مسلمانان امروز دچار انحراف شده‌اند زیرا از مسیر عاشورا فاصله گرفته‌اند.
 
وی تصریح کرد: عربستانی که امروز ادعای رهبری مسلمانان را دارد، می‌بینید که چه بلاهایی سر مسلمانان می‌آورد و پول‌های نفت مسلمانان را خرج اهداف آمریکا و اسرائیل می‌کنند و پشتیبانی از داعش و حکم اعدام شیخ نمر از جمله این کارهاست و لذا فرهنگ عاشورایی باید جهانی شود و باید در برابر ظلم و ستم ایستادگی کرد.
 
کمالی با اشاره به آغاز هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر افزود: امام صادق (ع) می‌گوید من از این شهر خارج می‌شوم برای انجام رسالت پیامبر (ص) و امر به معروف و نهی از منکر و لذا اگر می‌خواهیم حسینی باشیم، باید راه ایشان را ادامه دهیم و هرکس به اندازه وسع خود باید این واجب الهی را انجام دهد.
 
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع نخبگان گفت: دشمن بخاطر اهداف  و آرمان‌های ما می‌خواهد به اقتصاد ما ضربه وارد کند و لذا می‌بینید که متاسفانه علی‌رغم تاکید رهبری، باز اقتصاد ما وابسته به نفت است و باید از این وابستگی خارج شد و خیانتی که عربستان کرد که قیمت نفت را کاهش داده و می‌بینید که پول‌های آمده از نفت نیز به راحتی خرج می‌شود و 32 میلیارد تومان باید به یک وکیل داده شود.لذا واجب است که صنایع پایین دستی پتروشیمی‌ها توسعه یابد و باید از خام فروشی جلوگیری کرد.
 
امام جمعه خارگ با اشاره به شهادت شهید حسین فهمیده و هفته پدافند غیر عامل تصریح کرد: پدافند غیرعامل برای مناطق صنعتی و استراتژیک بسیار ضروری و لازم است و باید توجه بیشتری به آن صورت بگیرد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید