کد خبر : ۲۵,۴۲۱
۱۵ اسفند ۱۳۹۹ ۲۳:۵۹
سودجویان زمین‌های لم یزرع را تصرف می‌کنند و می‌فروشند
خارگ نیوز: امام جمعه کنگان گفت: سودجویان زمین‌های کوهپایه و یا زمین‌های لم یزرع را تصرف و حتی ثبت می‌کنند و بعد با قیمت‌های گران هم می‌فروشند.
به گزارش خارگ نیوز، حجت الاسلام محمود محمودی امام جمعه کنگان در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با گرامیداشت هفته منابع طبیعی بیان کرد: انسان تعجب می‌کند افرادی زمین‌های کوهپایه و یا زمین‌های لم یزرعی که بیش از صد سال خبری از کشاورزی در آن نبوده است را تصرف و حتی ثبت می‌کنند و بعد با قیمت‌های گران هم می‌فروشند.
 
او افزود: از سویی دیگر هم گاهی زمین‌هایی که صاحب حل و عقد هستند و بسیاری از مردم به مالکیت مالک شهادت می‌دهند و مدارک مثبته و اسناد قانونی دارد، از سوی برخی دستگاه‌ها تصرف می‌شود و بعضی نیز سند را به نام دستگاه مربوط می‌کنند که هر دو باید به صورت قانونی بررسی و عادلانه حکم صادر شود.
 
خطیب جمعه کنگان گفت: به نص روایات زمینی که غصب می‌شود، فردای قیامت به گردن غاصب آویزان می‌شود.
محمودی تاکید کرد: جلوی تملک غیرقانونی و تصرف عدوانی منابع طبیعی به دست عده‌ای سودجو در این شهرستان گرفته شود.
 
او با اشاره به ضرورت توسعه درختکاری، ضرورت بیابان زدایی و پرهیز از درخت زدایی عنوان کرد: پیشنهاد می‌شود به مناسبت هفته درختکاری و نکوداشت یاد و خاطره شهدا، دستگاه‌های مربوط و دوستداران طبیعت به تعداد شهدای شهرستان و شهدای گمنام مدفون در این خطه درخت نخل که نماد مقاومت است را در شهر‌ها و روستا‌ها بکارند.
 
امام جمعه کنگان همچنین با تبریک افتتاح شرکت پتروپالایش کنگان در روز‌های گذشته، راه اندازی این مجموعه صنعتی را افتخاری برای منطقه و کشور دانست و ابراز امیدواری کرد: این واحد صنعتی منشاء خیر در حوزه اشتغال و مسئولیت‌های اجتماعی برای شهر، شهرستان و استان باشد.
 
محمودی به حملات هوایی آمریکایی‌ها به عراق و سوریه با دستور رئیس جمهور این کشور، به چرایی این اقدام عجولانه و شتابزده آمریکایی‌ها اشاره کرد و گفت: این حملات کور راه به جایی نخواهد برد و تاثیری راهبردی در معادلات منطقه غرب آسیا و محور مقاومت نخواهد داشت. آمریکا بداند تاریخ مصرف زورگویی‌اش در منطقه تمام شده است و موشک‌ها و پهپاد‌های مقاومت آماده اند تا با فرمانی منافع آمریکا در منطقه از جمله تا آویو را با خاک یکسان کنند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید