کد خبر : ۲۵,۳۹۰
۱۵ فروردین ۱۳۹۳ ۲۳:۱۰
سرپرست کشتیرانی والفجر بوشهر از بازگشت کشتی زمرد به خارگ بدون تعمیرات لازم برای قرارگیری در مسیر خارگ بوشهر و بالعکس خبر داد.
یوسف احمدی‌نسب امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر پیرامون مشکلات به وجود آمده مبنی بر عدم تردد کشتی مسافربری مسیر خارگ بوشهر و بالعکس به لحاظ مشکلات فنی اظهار کرد: کشتی فیروزه اخیراً مورد تعمیر قرار گرفته بود و قطعات آن تعویض و نوسازی شده بود و انتظار نمی‌رفت تا مدت‌ها دچار مشکل شود اما متاسفانه به یکباره یکی از موتورهای خود را از دست داد.
 
وی افزود: با توجه به مشکل پیش آمده هم برای مسافران و هم برای خود کشتی یک ریسک است که با این وضعیت تردد کند و ما نیز به لحاظ اهمیتی که برای جان مسافران قائل هستیم این کار را انجام نخواهیم داد و اداره بندر نیز مجوز تردد این کشتی را با توجه به مشکلات موجود صادر نمی‌کند.
 
سرپرست کشتیرانی والفجر بوشهر خاطرنشان کرد: در حال حاضر برای حل مشکلات موجود در زمینه تردد مسافران، کشتی زمرد از بندرعباس به سمت این جزیره در حال اعزام است که تا این لحظه به واسطه شرایط نامساعد جوی در یکی از جزایر پهلو گرفته است و به محض مساعد شدن شرایط جوی مجدداً حرکت خود به سمت خارگ را ادامه خواهد داد تا پاسخگوی مسافران در این مسیر باشد.
 
وی تصریح کرد: شناور زمرد باید در 15 فروردین‌ماه جاری برای تعمیر و انجام معاینات دوسالانه خود در شهر بندرعباس به روی داک می‌رفت اما با این مشکلات پیش آمده برای جایگزین کردن آن به جای کشتی فیروزه آن را فراخوانده‌ایم و این در حالی است که شناورهای کشتیرانی والفجر در اینگونه مسیرها باید برای خود یک شناور زاپاس در حالت استندبای داشته باشند و کشتی زمرد باید در مسیر بندرعباس به جای کشتی نگین قرار می‌گرفت تا آن کشتی نیز تعمیرات دوره‌ای خود را انجام دهد و احتمال این نیز وجود دارد که پس از این مجدداً جایگزین نگین شود.
 
احمدی‌نسب عنوان کرد: جابه‌جایی شناور زمرد با فیروزه قبل از ایام پرتردد نوروز و در اسفندماه سال گذشته به واسطه نوبت تعمیر آن شناور در اواسط فروردین‌ماه امسال بوده است و این شناور جهت تسریع در اخذ مجوزهای لازم از اسفندماه سال گذشته به شهر بندرعباس انتقال داده شد.
 
وی تصریح کرد: با توجه به قراردادهای فی مابین شرکت نفت فلات قاره و کشتیرانی والفجر و همکاری این 2 شرکت، فلات قاره باید شناوری را در این مسیر جایگزین می‌کرد که این کار نیز با قرارگیری شناور فراساحل انجام شده است که البته ظرفیت آن زیر 100 نفر است اما با هماهنگی‌های انجام شده توسط خود شرکت فلات قاره، کمافی السابق در همان ساعات گذشته، جابه‌جایی مسافران از این طریق صورت می‌گیرد.
 
گفتنی است، در صورت جایگزین شدن کشتی زمرد در این مسیر بدون انجام تعمیرات لازم، تنها می‌تواند درمانی موقت برای حل این مشکل همیشگی باشد و نیاز است مسئولان در این زمینه چاره‌ای اساسی بیندیشند تا همچون روزهای اخیر شاهد ازدیاد مسافران در این مسیر پرتردد، شلوغی بیش از حد باجه‌های بلیط‌فروشی، استرس‌های ناشی از عدم تردد شناورهای مسافربری و صرف ساعت‌ها زمان برای گرفتن بلیط توسط مردم نباشیم.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید