کد خبر : ۲۵,۲۰۱
۱۵ آذر ۱۳۹۲ ۱۶:۰۸
رئیس بهزیستی خارگ، از خدمات دهی این سازمان، به بیش از 200 تن از افراد واجد شرایط در سطح جزیره خارگ خبر داد.
ناصر فریدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خارگ اظهار کرد: بهزیستی خارگ در چهار حوزه به صورت گسترده فعالیت می‌کند، و تاکنون به افراد واجد شرایط در سطح جزیره خارگ، در طرح‌های توانبخشی، امور اجتماعی، حوزه پیشگیری و مشارکت خدمات رسانی کرده‌ایم.
 
وی با بیان اینکه بیش از 200 نفر در بخش‌های مختلف تحت پوشش بهزیستی خارگ قرار دارند، افزود: در بخش توانبخشی، هدف خدمت‌رسانی به معلولین در سطح جزیره است که از این لحاظ در حدود 100 معلول در سطح جزیره اعم از معلولین ذهنی، جسمی، شنوایی، روحی و سایر موارد وجود دارند.
 
رئیس بهزیستی خارگ خاطر نشان کرد: 60 نفر از معلولین ما با توجه به تعداد خانواده‌شان از ما مستمری دریافت می‌کنند و همچنین برای کمک به آنان، تجهیزات توانبخشی مثل واکر، ویلچر، سمعک و سایر تجهیزات مورد نیاز نیز به آنان ارائه می‌شود.
 
وی با اشاره به برخی از بیماران روحی تصریح کرد: برخی از بیماران روحی که دارای شرایط حاد هستند و خانواده‌ها قادر به نگهداری نیستند، ما آن‌ها را به مراکز استان یا خارج از استان مثل شیراز منتقل می‌کنیم و در ازای مراقبت از آنان، یارانه‌ای را به این مراکز پرداخت می‌کنیم.
 
فریدی افزود: معلولینی که بنا به شرایط معلولیتشان از بهزیستی مستمری دریافت نمی‌کنند، بر اساس نیازمندی‌هاشان، به طور مقطعی و موردی کمک‌هایی اهدا می‌شود.
 
وی اذعان داشت: به بیش از 10 تن از معلولان و مددجویان زیر پوشش بهزیستی خارگ، کمک‌های مالی و تسهیلاتی برای خرید خانه‌های مسکونی اهدا شده است، که در حال حاضر این منازل مراحل پایانی خود را برای واگذاری انجام می‌دهند و به زودی در اختیار این افراد قرار خواهد گرفت.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید