کد خبر : ۲۵,۱۸۱
۲۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۵:۵۰
به دلیل بارش شدید باران از روز گذشته تاکنون در خارگ یک فروند قایق صیادی در این جزیره غرق و مدارس صبح امروز نیز تعطیل شد.
علی قاسمی بخشدار ویژه و رئیس ستاد بحران خارگ امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خارگ اظهار داشت: تمامی مدارس در تمام مقاطع تحصیلی به‌علت بارندگی شدید، طوفان و رعد و برق تعطیل شده است.
 
وی افزود: خوشبختانه تاکنون در خصوص آب گرفتگی معابر و بروز مشکل در تاسیسات مورد خاصی گزارش نشده است و آمادگی این را داریم تا در صورت گزارش موارد خاص، با تدابیر صورت گرفته و همکاری تمامی دستگاه‌ها، در اسرع وقت برای رفع آن اقدام کنیم.
 
رئیس ستاد بحران خارگ خاطرنشان کرد: به‌علت طوفان شدید نیمه شب گذشته و عدم موج‌شکن اسکله صیادی و به دنبال آن ورود موج به این اسکله و غرق شدن یک فروند قایق صیادی، بازدیدی از آن به عمل آوردیم و از نزدیک با صیادان حاضر در خصوص مشکلات موجود گفت‌وگو شد.
 
وی افزود: عدم مکانی برای نگه‌داری تورها و دیگر لوازم صیادان و همچنین حفاظت از شناورهای صیادی، یکی از مشکلات اصلی بود که خوشبختانه در جلسه‌ای که در همان محل با حضور رئیس اداره بندر و دریانوردی خارگ، رئیس شیلات، فرمانده دریابانی و گمرک برگزار شد، مشکلات برطرف و مکانی برای نگهداری ملزومات صیادان اختصاص یافت.
 
بارندگی 16.3 میلیمتری در خارگ
 
رئیس اداره هواشناسی جزیره خارگ در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته، این بارش با کمی تاخیر آغاز شد و به همین لحاظ انتظار می‌رود مدت زمان عبور این سامانه بارش‌زا در مقایسه با پیش‌بینی‌های صورت گرفته افزایش یابد.
 
سپهر اهرمی با اشاره به بارندگی‌های شب گذشته در خارگ افزود: میزان بارندگی در خارگ تا ساعت 6 صبح امروز 16.3 میلی‌متر بوده است که پیش‌بینی می‌شود بارش باران از امروز عصر شدت بیشتری یابد.
 
رئیس اداره هواشناسی جزیره خارگ تصریح کرد: این بارش‌ها همراه با بادهای شدیدی همراه بوده است که با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته انتظار می‌رود این وضعیت تا پایان هفته ادامه داشته باشد.
 
اهرمی گفت: این در حالی است که با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته انتظار بیشترین بارش این سامانه بارش‌زا در شهرهای خارگ و بوشهر بوده است و ستاد بحران در خارگ از روزهای گذشته تشکیل و تمامی واحدها به حالت آماده‌باش در آمده‌اند.
 
یادآور می‌شود سیل و طوفان سال گذشته در جزیره خارگ، خسارات فراوانی را به منطقه بومی‌نشین این جزیره و صیادان وارد کرده بود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید