کد خبر : ۲۵,۱۵۷
۱۵ آذر ۱۳۹۲ ۱۴:۵۵
مراسم یادواره پنج شهید گرانقدر جزیره خارگ در عملیات طریق‌القدس برگزار شد.
 صبح امروز طی مراسمی‌ با حضور خانواده شهدا و جمعی از مسئولان جزیره خارگ، یادواره پنج شهید گرانقدر جزیره خارگ که در عملیات طریق‌القدس به درجه رفیع شهادت نائل آمدند، برگزار شد.
 
علی امیر قاسمی یکی از همرزمان این شهدا، با بیان خاطراتی از دلاوری‌ها و رشادت‌های این شهیدان اظهار داشت: شهیدان تا همیشه زنده خواهند ماند و رشادت‌های آنان در تاریخ جاودانه خواهد بود و اخلاص و پاکی آنان بود که آنها را آسمانی کرد.
 
وی با ذکر خصوصیات شهید آباش افزود: شهید شکرالله آباش در عملیات طریق‌القدس در بالین من شهید شد و امروز سالگرد این شهید بزرگ است که در آذرماه سال 59 به شهادت رسید و نخستین شهید خارگ و سومین شهید استان محسوب می‌شد.
 
حجت‌الاسلام علی میرغفاری یکی از راویان این یادواره، با گرامیداشت یاد شهدای دانش‌آموز گفت: باید از این شهدای کوچک بزرگ دل آموخت و باید دید که با چه نیت قلبی و با چه اخلاصی برای حضور در جبهه اصرار ورزیدند، تا آنجا که امام خمینی (ره) می‌گوید رهبر ما آن طفل سیزده ساله‌ای است که نارنجک به خود می‌بندد و زیر تانک می‌رود.
 
وی با اشاره به وصیت‌نامه شهیدان تصریح کرد: وصیت‌نامه بیش از 6 هزار شهید را مورد بررسی قرار دادند و جالب اینجا بود که نقطه مشترک همه آنان یک جمله بود و همه تاکید کرده بودند که خواهرم، حجاب تو از سرخی خون من رنگین‌تر است.
 
میرغفاری با اذعان به دانش بالای شهیدان عنوان کرد: شهیدانی همچون همت، برادران باکری، شهید زین‌الدین، دکتر مصطفی چمران و خیلی‌های دیگر، رتبه‌های تک رقمی کنکور در ایران را داشتند و کسانی بودند که بورسیه برخی کشورها مثل فرانسه و آمریکا را کسب کرده بودند اما آن‌ها شهادت در راه میهن را برگزیدند، و شهیدانی همچون احمدی روشن‌ها هم راه آنان را ادامه دادند.
 
در این یادواره که با اجرای برنامه‌های متعددی همراه بود، از خانواده شهیدان عملیات طریق‌القدس، شهیدان شکرالله اباش، اسماعیل درودگاهی، فتح‌الله درودگاهی، محمد باقر عهد قدیمی و عبدالرضا امانی تجلیل به عمل آمد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید