کد خبر : ۲۵,۱۳۵
۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۴:۲۹
مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: با ساخت 4 مخزن نفت یک میلیون بشکه‌ای در خارگ، ظرفیت مخازن این شرکت به 28 میلیون بشکه می‌رسد.
سیدپیروز موسوی صبح امروز در بازدید از تاسیسات نفتی خارگ با اشاره به دستیابی صنعت نفت به فناوری‌های جدید بیان کرد: با بهره‌برداری از پروژه چهار مخزن یک میلیون بشکه‌ای در خارگ تا پایان امسال، ضمن افزایش ظرفیت ذخیره سازی نفت خام کشور به میزان چهار میلیون بشکه، توان رقابت و حضور صنعت نفت در بازارهای بین المللی افزایش می‌یابد.
 
وی گفت: شرکت پایانه‌های نفتی ایران در زمینه کمی و کیفی، عملیات صادرات نفت خام را به خوبی مدیریت و کنترل می‌کند.
 
مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران افزود: هم اکنون پایانه نفتی خارگ مجهز به پرقدرت‌ترین یدک‌کش‌های خاورمیانه با قدرت 5000 هزار اسب بخار بوده و در نوع خود بی نظیر است.
 
وی ادامه داد: این پروژه سال گذشته با بیش از 420 میلیارد ریال کلید خورد و از مهم‌ترین پروژه‌های پایانه‌های نفتی ایران است و با بهره برداری این 4 مخزن، ظرفیت مخازن شرکت پایانه‌های نفتی ایران که هم اکنون حدود 24 میلیون بشکه است به 28 میلیون بشکه افزایش می‌یابد.
 
موسوی از فرصت‌های برجسته سرمایه گذاری در زمینه ساخت مخازن ذخیره سازی نفت خام در صنعت نفت کشور خبر داد و افزود: هم اکنون چهار مخزن یک میلیون بشکه‌ای در جزیره خارگ در حال ساخت است و سرعت ساخت آن‌ها هم مطلوب است.
 
موسوی با اشاره به موقعیت مکانی بسیار مناسب مخازن چهار میلیون بشکه‌ای پایانه نفتی خارگ، اظهار داشت: این مخازن در مرتفع‌ترین نقطه جزیره خارگ نصب شده است که ارتفاعات مناسب برای احداث مخازن نفتی و نزدیکی به مبادی تولید نفت خام از مهم‌ترین ویژگی‌های این جزیره استراتژیک است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید