کد خبر : ۲۵,۱۲۶
۱۵ خرداد ۱۳۹۱ ۱۴:۱۶
خارگ نیوز: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر از تاسیس ادارات کتابخانه‌های عمومی در جزیره خارگ و عسلویه خبر داد.
به گزارش خارگ نیوز، صدرالله محتشم صبح امروز در دیدار مدیران و پرسنل اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر با استاندار اظهار داشت: استاندار اعتبارات خوبی برای توسعه فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی استان اختصاص داده و امیدواریم دیگر دستگاه‌های متولی امور فرهنگی نیز از ما حمایت کنند.
 
محتشم خواستار اختصاص نیم درصد درآمد شهرداری‌های استان به اداره کل امور کتابخانه‌های استان شد و گفت: در صورت تامین این اعتبارات می‌توانیم بسیاری از کمبودهای کتابخانه‌های استان را جبران کنیم.
 
مدیرکل امور کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر گفت: رشد و توسعه هر جامعه نیازمند آگاهی است و کتاب یکی از زیرساخت‌های مهم برای این آگاهی محسوب می‌شود پس باید زمینه احیا و رونق فعالیت‌های کتابخانه‌های استان را فراهم کنیم.
 
وی با اشاره به افتتاح شش کتابخانه جدید در استان بوشهر گفت: این کتابخانه‌ها شامل سه کتابخانه روستایی، دو کتابخانه مشارکتی و یک کتابخانه شهری می‌شود.
 
محتشم بیان کرد: همچنین اتصال کتابخانه‌های استان به سامانه جدید الکترونیک متمرکز کشوری و تاسیس دو اداره کتابخانه‌های عمومی در جزیره خارگ و عسلویه از اقدامات صورت گرفته جدید در اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر است.
 
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر با اشاره به اعتبار 1.5 میلیارد ریالی برای تجهیز کتابخانه‌های استان اظهار داشت: برای خرید ساختمان اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر 4 میلیارد ریال اعتبار هزینه کردیم.
 
وی با اشاره به تعمیر پنج کتابخانه روستایی در استان گفت: طرح بهسازی و نوسازی کتابخانه‌های عمومی استان نیز در دستور کار قرار گرفته و با جدیت دنبال خواهد شد.
 
محتشم تصریح کرد: توسعه فضاهای مجازی و الکترونیک به شدت بر حوزه کتاب و کتابخوانی اثر گذاشته است اما هنوز کتاب با همان شکل و شمایل قبلی برای گروه کثیری از شهروندان جذابیت دارد.
 
وی بیان کرد: در شرایط کنونی و به‌رغم توسعه گسترده و حیرت‌آور فناوری‌های جدید ارتباطی و شبکه ارتباطات مجازی در جهان، تألیف و انتشار سنتی کتاب و کتابخوانی همانند روزنامه و روزنامه‌خوانی همچنان جایگاه و اهمیت و نقش خود را داراست و هیچکس نمی‌تواند مدعی شود که روش سنتی در سایه‌ شیوه‌های جدید و مدرن اطلاع‌رسانی و کسب آگاهی قرار گرفته است.
 
مدیرکل امور کتابخانه‌های استان بوشهر خاطر نشان کرد: کتاب هنوز در میان مخاطبان و علاقه‌مندان به مطالعه و تحقیق جایگاه ویژه خود را دارد و بخشی از سبد فرهنگی این اقشار را به خود اختصاص می‌دهد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید