کد خبر : ۲۵,۱۲۵
۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۱۴:۱۵
خارگ نیوز: رئیس پایانه نفتی جزیره خارک گفت: چهار مخزن با ظرفیت یک میلیون بشکه‌ نفت که هر مخزن 110 متر وسعت دارد در این جزیره در حال ساخت است.
به گزارش خارگ نیوز،عباس اسدروز امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: از مجموع 20 هزار نفر جمعیت جزیره خارک 10 هزار نفر بومی و 10 هزار نفر نیز از نیروهای شرکت‌‌های نفتی هستند.
 
وی در ارتباط با مخازن در حال ساخت این جزیره افزود: چهار مخزن با ظرفیت یک میلیون بشکه‌ نفت که هر مخزن 110 متر وسعت دارد در حال ساخت است و جزو بزرگ‌ترین پروژه‌های نفتی در این جزیره محسوب می‌شود.
 
رئیس پایانه نفتی خارک با بیان اینکه این مخازن در مرتفع‌ترین نقطه جزیره خارک نصب شده است تصریح کرد: در حال حاضر یک‌ سال از این پروژه می‌گذرد و تا پایان این پروژه حدود دو سال دیگر باقی مانده است.
 
اسدروز در ارتباط با قدیمی‌ترین اسکله خارک اظهار داشت: اسکله تی در خارک در سال 1339 هجری شمسی ساخته شده و طول آن حدود یک‌هزار و 800 متر و طول اسکله تا ساحل نیز یک‌هزار و 100 متر است.
 
وی بیان کرد: پس از اندازه‌گیری نفت که با دقت بالا انجام می‌شود کشتی‌های پهلو گرفته در اسکله تی این نفت‌های بارگیری شده را به مقاصد مختلف صادر می‌کند.
 
رئیس پایانه نفتی جزیره خارک خاطر نشان کرد: جزیره خارک بزرگ‌ترین مرکز صادرات نفت خام کشور است که امکان ذخیره‌سازی و صادرات نفت، ارتفاعات مناسب برای احداث مخازن نفتی و نزدیکی به مبادی تولید نفت خام از مهم‌ترین ویژگی‌های این جزیره استراتژیک است.
 
وی خاطر نشان کرد: بهره‌مندی از سواحل عمیق نیز از جمله مزیت‌های طبیعی این جزیره استراتژیک به شمار می‌رود که این مزیت، ایجاد پهلوگاه برای بارگیری نفتکش‌ها را در جزیره خارک امکان‌پذیر کرده است.
 
رئیس پایانه نفتی خارک اظهار داشت: شرکت پایانه‌های نفتی ایران سازمانی عملیاتی ـ تخصصی و حرفه‌ای است که در حوزه‌های ذخیره‌سازی، اندازه‌گیری، ارائه خدمات آزمایشگاهی، عملیات صادرات و واردات نفت خام مواد نفتی و میعانات گازی فعالیت می‌کند.
 
کلیدواژه ها: خارگ جزیره خارگ 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید