کد خبر : ۲۵,۰۸۴
۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ۲۰:۱۰
خلیج فارس تا دوشنبه مواج است
خارگ نیوز: هواشناسی بوشهر اعلام کرد: از امشب تا اواسط دوشنبه به سبب وزش باد شدید خلیج فارس به تناوب مواج خواهد بود.
به گزارش خارگ نیوز، کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که از امشب به سبب وزش باد به نسبت شدید جنوب شرقی و از اوایل وقت فردا (جمعه ۱۵ اسفند) تا اواسط دوشنبه (۱۸ اسفند) به سبب وزش باد شدید و بسیار شدید شمال غربی، خلیج فارس به تناوب مواج خواهد بود.
 
هادی سالاری افزود: همچنین امروز و فردا ضمن افزایش دما، در برخی نقاط بارش پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق پیش بینی می‌شود، اما از ظهر جمعه تا پایان یکشنبه به سبب وزش باد‌های سرد شمال غربی به طور محسوسی کاهش خواهد یافت.
 
 او ادامه داد: تا پیش از ظهر فردا، آسمان استان نیمه ابری گاهی تمام ابری در برخی نقاط همراه با بارش پراکنده باران گاهی رعدوبرق، از امشب در ساعاتی وزش باد و فردا در برخی نقاط مه رقیق پیش بینی می‌شود.
 
این کارشناس هواشناسی عنوان کرد: جهت وزش باد امروز بیشتر جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۴ و از امشب گاهی بیش ۴۲ کیلومتر در ساعت، از فردا به تدریج شمال غربی با سرعت ۱۴ تا ۳۸ گاهی تا ۴۶ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
 
سالاری گفت: ارتفاع موج امروز ۳۰ تا ۹۰ گاهی تا ۱۲۰ سانتیمتر، امشب ۶۰ تا ۱۲۰ گاهی ۱۵۰ و فردا به تدریج ۹۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر پیش بینی می‌شود.
 
او افزود: در شبانه روز گذشته کمترین دما با ۱۵ درجه سلسیوس از بندر امام حسن و جم گزارش شد و بیشترین دما نیز با ۳۲ درجه سلسیوس در عسلویه به ثبت رسید.
 
این کارشناس هواشناسی بیان کرد: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۵:۰۶ بامداد، مد ساعت ۱۱:۳۸ و جزر دوم ساعت ۱۸:۴۹ خواهد بود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید