کد خبر : ۲۵,۰۸۲
۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ۲۰:۰۴
۶ طرح دریایی و بندری در بوشهر به بهره‌برداری رسید
خارگ نیوز: وزیر راه و شهرسازی ۶ طرح دریایی و بندری را با اعتبار بیش از ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال در استان بوشهر افتتاح کرد.
به گزارش خارگ نیوز و با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی امروز ۶ طرح دریایی و بندری در استان بوشهر به بهره برداری رسید.
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر درباره این طرح‌ها گفت: طرح نخست شامل سامانه اطفاء حریق ثابت بندرمروارید خارگ است که با اعتبار ۷۵ میلیارد ریال و با هدف ارتقاء سطح ایمنی بندری اجرا شده است.
 
سیاوش ارجمندزاده دومین طرح را برق‌رسانی به اسکله بندر مروارید خارگ عنوان کرد که با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال و با هدف ارتقاء سطح ایمنی، افزایش امنیت و بهره وری اجرا شده است.
 
او افزود: سومین طرح نیز شامل تعمیرات اساسی منجر به PM تاسیسات زیربنایی محوطه بندر بوشهر حدفاصل در ورود تا انبار شماره ۶ است که با اعتبار ۱۴۵ میلیارد ریال و با هدف حفظ زیرساخت‏‌های بندری به اجرا درآمده است.
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ادامه داد: طرح دیگری که با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید، اتصال سامانه بین المللی ناوتکس بوشهر، خارگ، گناوه، محمدعامری، کنگان، دیر، بوالخیر، ریگ و لاور ساحلی به شبکه سراسری از طریق فیبر نوری و تجهیز و راه اندازی سامانه مخابراتی پایانه مسافربری بندر بوشهر است که با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال اجرا شده است.
 
ارجمندزاده بیان کرد: شناور ویژه پاک‌سازی آلودگی‎های نفتی دریا پاک ۱ نیز با اعتبار ۶ هزار و ۱۶۸ میلیارد و ۵۷۰ میلیون ریال به آب اندازی شد.
 
او گفت: طرح تدقیق مطالعات یکپارچه مناطق ساحلی استان بوشهر نیز با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی رونمایی شد.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید