کد خبر : ۲۴,۴۰۱
۶ اسفند ۱۳۹۹ ۱۹:۴۳
سامانه بارشی از بعدازظهر امروز تقویت می‌شود
خارگ نیوز: کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: سامانه بارشی در استان از بعدازظهر امروز تقویت و فعالیت آن تا فردا ادامه دارد.
به گزارش خارگ نیوز، پیام مساعدی، کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: سامانه بارشی که از اواسط وقت دیروز وارد استان شده باعث بارش‌های پراکنده‌ای در برخی نقاط شده است.
 
او افزود: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده تقویت تدریجی این سامانه بارشی از بعدازظهر امروز و تداوم فعالیت آن فردا به‌صورت افزایش ابر، وقوع بارش پراکنده باران و گاهی رگبار و رعدوبرق در سطح استان است.
 
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر عنوان کرد: از فردا با خروج تدریجی سامانه بارشی، سرعت وزش باد‌های شمالی افزایش می‌یابد و دریا تا اوایل هفته آینده متلاطم خواهد بود.
 
مساعدی عنوان کرد: امروز و فردا با عبور امواج ناپایدار جو، وزش تندباد‌های لحظه‌ای دور از انتظار نیست که به دریانوردان توصیه می‌شود تمهیدات لازم را در این زمینه بیاندیشند.
 
او گفت: جهت وزش باد تا فردا بیشتر شمال غربی تا شمالی با سرعت ۱۰ تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و در برخی ساعات در هنگام وزش تندباد تا ۴۴ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
 
 
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر افزود: ارتفاع موج دریا ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و در برخی ساعات ۹۰ تا ۱۵۰ گاهی تا ۱۸۰ سانتی متر پیش‌بینی می‌شود.
 
مساعدی گفت: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۱:۳۲ دقیقه بامداد، مد اول ساعت ۰۷:۳۲، جزر دوم ساعت ۱۰:۲۲ و مد دوم ساعت ۱۸:۰۸ دقیقه خواهد بود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید