کد خبر : ۲۴,۰۲۶
۲ اسفند ۱۳۹۹ ۲۰:۴۰
بازوی بارگیری نفت در پایانه نفتی خارگ تعمیر و نوسازی شد
خارگ نیوز: بازوی بارگیری شماره یک پهلوگاه ۹ اسکله شرقی پس از انجام تعمیرات اساسی با موفقیت نصب گردید .
به گزارس خارگ نیوز،جانشین رییس پایانه نفتی خارگ گفت: بازوی بارگیری شماره یک پهلوگاه ۹ به منظور انجام تعمیرات اساسی و اصلاح سیستم حرکتی بخش اوتبرد آن در دی ماه از محل پهلوگاه ۹ پیاده سازی و به کارگاه خشکی منتقل و پس از انتقال به کارگاه اقدام به دمونتاژ کامل و جداسازی قطعات شد.


عباس غریبی ادامه داد: کلیه قطعات و اجزای بازوی بارگیری مذکور شستشو و تمیز کاری گردید و پس از انجام بازرسی و بررسی اجزا اقدام به مونتاژ و سرهم بندی قطعات گردید.

وی ادامه داد: کلیه نشت بندها، ساچمه ها ، شیلنگ های هیدرولیک ، هیدروکوپلرها ، تیوب استیل ها تعمیر و یا تعویض گردیدند.غریبی افزود: متخصصین واحد مکانیک اداره تعمیرات صنعتی در اقدامی ابتکاری سیستم حرکتی بخش اوتبرد را بهینه سازی نموده و سیستم چرخ و زنجیر این بخش را حذف و حرکت اوتبرد به طور مستقیم با استفاده از یک عدد جک هیدرولیک دوطرفه متصل به وزنه تعادلی جایگزین کردند.جانشین رییس پایانه نفتی خارگ تاکید کرد : از مزیت های مهم اصلاح صورت گرفته افزایش کارآیی سیستم هیدرولیک و کاهش هزینه های تعمیراتی می باشد .

وی ادامه داد : پس از انجام مونتاژ و به منظور حصول اطمینان از عدم وجود نشتی در محل اتصالات چرخشی اقدام به هیدورتست بازوی بارگیری شد ، در ادامه اقدام به انتقال و نصب آن در محل پهلوگاه گردید .

غریبی تاکید کرد : اجرای این پروژه با صرف ۳۱۵ نفر روز و سود صرفه جویی حدود یک میلیارد تومان به دست پرتوان کارکنان تعمیرات مکانیک پایانه نفتی خارگ به انجام رسیده است.

وی خاطر نشان کرد: کلیه قطعات یدکی مصرفی جهت انجام تعمیرات اساسی بازوهای بارگیری از طریق منابع داخلی تامین شده و در این زمینه به خودکفایی دست یافته ایم .

این عملیات توسط متخصصین تعمیرات مکانیک و با همکاری کارکنان ترابری ، عملیات دریایی ، hse و عملیات صادرات انجام شد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید