کد خبر : ۲۴,۰۱۹
۲ اسفند ۱۳۹۹ ۱۹:۱۹
نیاز سکوی رسالت به آب شیرین برای همیشه برطرف شد
خارگ نیوز: با همت و تلاش متخصصان شرکت نفت فلات قاره ایران در سکوی رسالت، واحد آب‌سازی این سکو با موفقیت راه‌اندازی و نیاز آن به آب شیرین برای همیشه برطرف شد.
به گزارش خارگ نیوز و به نقل از شرکت نفت فلات قاره ایران، از آن جا که تامین آب شیرین مورد نیاز سکوی رسالت از طریق تاسیسات مستقر در خشکی و بوسیله شناورصورت می‌گرفت، این امر باعث می‌شد همواره در شرایط نامساعد جوی، کارکنان سکو با مشکل کمبود ذخایر آب مواجه شده و شرایط نامطلوبی برای آنان به وجود بیاید.
 
در همین راستا پس از هماهنگی مسئولان سکوی رسالت با رئیس منطقه و روسای عملیات تولید و نوسازی تعمیرات، برنامه‌ریزی‌های لازم برای دریافت و انتقال یک دستگاه پکیج آب‌سازی بدون استفاده (از رده خارج) از منطقه بهرگان به سکوی رسالت در دستور کار قرار گرفت.
 
این امر با پیگیری و هماهنگی بین مناطق و همیاری و همکاری منطقه بهرگان در سال 1397 انجام شد و پس از انتقال و استقرار دستگاه در سکوی رسالت، کارکنان متخصص و دلسوز سکو با تکیه بر توان داخلی و با امکانات محدودی که در اختیار داشتند کلیه ادوات دستگاه آب‌سازی را سرویس، تعمیر و در نهایت به شرایط بسیار مطلوبی جهت راه‌اندازی رساندند.

 

گفتنی است، برای تامین آب شور ورودی این دستگاه دو عدد جوکی‌پمپ مستعمل موجود در سکو بازطراحی، تعمیر و نصب شد و در 22 بهمن 99 همزمان با سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، این واحد با ظرفیت تولید روزانه 25 تن آب شیرین افتتاح و به صورت آزمایشی راه اندازی شد که با اجرای موفقیت‌آمیز این پروژه روز پنج‌شنبه 30 بهمن بدون هیچ مشکلی عملیاتی شده و در سرویس قرار گرفت.

 

با این اقدام نیاز سکو به آب شیرین مناسب برای همیشه مرتفع شد و دریادلان منطقه لاوان بار دیگر توانستند در راستای پیشبرد اهداف شرکت نفت فلات قاره ایران در زمینه خودکفایی و قطع وابستگی به شرکت‌های خارجی گام بزرگی را بردارند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید