کد خبر : ۲۴
۲۲ آذر ۱۳۹۱ ۱۲:۳۵
مسئولین با صحبت های جداگانه در تریبون ها و سفرهای گوناگون به اختلافات دامن میزنند
خارگ نیوز : امام جمعه خارگ گفت: طبق فرموده امام راحل، دامن زدن به اختلافات خیانت به ملت و خدمت به آمریکاست.
به گزارش خارگ نیوز، حجت‌الاسلام موسی کمالی، در آئین عبادی سیاسی و وحدت آفرین نماز جمعه در پاسخ به میزان بهره معنوی انسان در این دنیای مادی اظهار داشت: 83 آیه در رابطه با عمل صالح آمده که این اعمال در صورتی که انجامش به نفع انسان ها باشد عمل صالح محسوب می شود و عمل صالح در مقابل عمل فاسد است.

وی افزود : کسی که عمل صالحی انجام دهد، خداوند گناهش را در همین دنیا مورد بخشش قرار خواهد داد، همانگونه که در آیه هفتم از سوره ی شریفه عنکبوت می فرمایند «هر کس ایمان بیاورد و عملی صالح انجام دهد من گناهان او را پاک می کنم».

وی در ادامه به بیان تفاوت های بخشش گناهان در عمل صالح و توبه پرداختند و افزودند : در توبه حق الله بخشیده می شود اما حق الناس بخشیده نخواهد شد. اما عمل صالح باعث فراهم آمدن زمینه ای برای بخشش این گناهان خواهد شد و خداوند بجز بخشش گناهان، امتیازات دیگری را هم برای مومن فراهم خواهد نمود. و عمل صالح همچنین باعث استجابت دعا نیز خواهد شد. لذا به همین خاطر است که قبل از دعای باران فریضه نماز را بجا می آورند، زیرا نماز جزو اعمال صالح محسوب می شود و یا دعای مومن قبل از افطار گیرایی بیشتری دارد، زیرا که او تمام روز را مشغول انجام عمل صالح بوده است. و به همین دلیل است که خداوند در آیه 26 سوره مبارک شوری می فرمایند «استجابت می کند خداوند تبارک و تعالی، دعای کسانی را که ایمان آورده اند و عمل صالح انجام داده اند »

خطیب نماز جمعه جزیره خارک همچنین در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به بحث وحدت و دستور مقام معظم رهبری بر این امر، خصوصاً به سران قوا، گفت: در بحث سئوال از رئیس جمهور و باز پس گیری امضاها گرچه این اطاعت را دیدیم و کاری بسیار خوب و پسندیده بود، اما هنوز آنگونه که باید اطاعت از فرمان رهبری دیده نمی شود و مسئولین با صحبت های جداگانه در تریبون ها و سفرهای گوناگون به این اختلافات دامن میزنند.

وی یادآور شد: طبق فرموده امام راحل، دامن زدن به اختلافات خیانت به ملت و خدمت به آمریکاست.

کمالی با اشاره به 19 آذر سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی به فرمان امام راحل (ره) گفت: گرچه این شورا در مدت تشکیل خود کارهای خوبی را به انجام رسانده اما کافی نبوده و لذا می طلبد که در این زمینه کوشش های بیشتری صورت گیرد.

وی ضمن اشاره به بحث اخلاق ادامه داد: در این بحث می طلبد که مسئولین بیشتر بدان توجه نمایند و این مسئله را جدی بگیرند تا شاهد اخلاق اسلامی در جامعه باشیم. در حوزه های دیگر مثل حوزه سلامت ما شاهد اختصاص بودجه ای 6 میلیاردی برای آن هستیم، در حالیکه در این زمینه بودجه ای اختصاص نیافته و لذا باید اخلاق اسلامی را بیشتر رواج داد و به آن بیشتر توجه نمود.

وی حقوق بشر را بهانه ای برای انجام کارهای سیاسی خواند و گفت: ما شاهد هجمه ی تبلیغاتی در این زمینه علیه کشورهایی مثل ایران و چین هستیم در حالیکه آزادی های سیاسی و اجتماعی زنان و مردان به مراتب با کشورهایی نظیر عربستان سعودی قابل قیاس نیست، اما با توجه به مغایرت اهداف آنها با این کشورها، تبلیغات سوئی را علیه آنان به راه انداخته که امیدواریم در آینده شاهد حقوق بشری بر مبنای اسلام باشیم.

وی همچنین با اشاره به نشاندن پهپاد آمریکایی به دست نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آن را کاری بزرگ خواندند و افزودند: این عمل شجاعانه و شکار پهپاد Rq700در سال گذشته نشان از قدرت نظامی ایران دارد.

امام جمعه خارک به حوادث مصر اشاره و تصریح کرد: علت مخالفت احزاب های گوناگون مصری تنها و تنها در بیان این جمله است که «قوانین اساسی باید بر اساس شریعت اسلام باشد» و آنها این را نمی خواهند و این برای یک کشور اسلامی بسیار ناگوار است که با فتنه و آتش افورزی های آمریکا و اسرائیل، برای برداشتن این جمله دست به تجمع و اعتراض زده و هدف و خواست این کشورها نیز همین است که مرسی را وادار کنند تا این جمله موجود که در قانون اساسی گنجانده شده است را تا قبل از انتخابات اصلاح نماید.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید