کد خبر : ۲۳,۹۵۸
۲ اسفند ۱۳۹۹ ۱۷:۳۳
سه پاسگاه محیط بانی در این استان نیاز است
خارگ نیوز: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: این استان در سه منطقه کوه بیرمی، جزیره خارگو و پارک ملی دریایی دیر -نخیلو به احداث پاسگاه محیط بانی نیاز دارد.
به گزارش خارگ نیوز،فرهاد قلی نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: اکنون هشت پاسگاه محیط بانی در استان بوشهر فعال است و پاسگاه محیط بانی منطقه کوه نمک نیز در یک ماه آینده افتتاح خواهد شد.
 
وی بیان کرد: عملیات اجرایی پاسگاه محیط بانی کوه سیاه بخش بوشکان شهرستان دشتستان نیز بتازگی عملیات آغاز شده‌است.
 
قلی نژاد یادآور شد: اکنون ۱۷۰ هزار هکتار از اراضی استان بوشهر در حدود ۷.۵ درصد در مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست است که براساس میانگین کشوری باید به ۱۰ درصد افزایش یابد.
 
وی اظهار داشت: اکنون ارتقا مناطق شکار ممنوع کوه سیاه و باهوش به طور جد  در دست پیگیری است که در صورت ارتقا آنها به منطقه حفاظت شده، استان بوشهر در این این شاخص به میانگین کشوری می‌رسد.
 
قلی نژاد افزود: شمار محیط بانان استان بوشهر نیز اکنون ۳۵ نفر است که برای حفاظت مطلوب از مناطق تحت مدیریت باید ۳۰ محیط بان دیگر جذب شوند.
 
وی اظهار داشت: استان بوشهر با وجود مناطق کوهستانی، تالابی، ساحلی و جلگی از تنوع گونه‌‎های جانوری و گیاهی بالایی برخوردار است که این تنوع بالا اهمیت حفاظت از مناطق حفاظت شده را دو چندان کرده‌است.
 
مناطق تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر شامل پارک دریایی ملی نای بند، پارک ملی دیر نخیلو، پناهگاه حیات وحش خارک، منطقه حفاظت شده مند، منطقه حفاظت شده بیرمی، منطقه حفاظت شده حله، اثر طبیعی ملی خارگو، اثر طبیعی ملی کوه نمک، منطقه شکار ممنوع کوه مند، منطقه شکار ممنوع تنگ باهوش و منطقه شکار ممنوع کوه سیاه است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید