کد خبر : ۲۳,۹۲۰
۱ اسفند ۱۳۹۹ ۲۱:۰۵
خارگ نیوز: پرسپولیس با ثبت پنجمین برد متوالی خود و اولین پیروزی با اختلاف چهار گل در لیگ بیستم، بهترین نتیجه‌اش را رقم زد تا با ۳۰ امتیازی شدن مقتدرانه قهرمانی نیم فصل را به دست آورد.
به گزارش خارگ نیوز و به نقل از تابناک، تیم‌های گل‌گهر و پرسپولیس از ساعت ۱۵:۴۰ امروز در دیدار معوقه هفته دهم لیگ برتر به میزبانی ورزشگاه شهید سلیمانی سیرجان به مصاف هم رفتند که این بازی در نهایت با نتیجه ۵ بر صفر به نفع پرسپولیس به پایان رسید.
 
همچنین شاگردان امیر قلعه نویی هم با متحمل شدن سنگین‌ترین شکست خود از ابتدای حضور در لیگ برتر برای چهارمین دیدار پشت سر هم در خانه از کسب برد ناکام ماندند تا با ۲۳ امتیاز و تفاضل گل منفی یک به رتبه هفتم سقوط کنند. این برد همچنین سبب شد شاگردان یحیی گل محمدی با رسیدن به تفاضل گل مثبت ۱۳ به اولین تیمی تبدیل شوند که تفاضل‌شان در این فصل دو رقمی می‌شود.
 
در این بازی احمد نوراللهی (۳۰)، امید عالیشاه (۶۰)، مهدی شیری (۶۸)، احمد زنده‌روح (۷۲ - گل به خودی) و سیامک نعمتی (۸۷) گل‌های پرسپولیس در این بازی را به ثمر رساندند.
 
بهنام برزای بازیکن استقلالی گل گهر با دریافت کارت زرد دوم در هشتادوچهارمین دقیقه از بازی اخراج شد.
 
گل‌گهر صفر - پرسپولیس ۵ / قهرمانی ۳۰ امتیازی سرخ‌ها در نیم فصل با پنجمین برد پیاپی
 
ترکیب گل‌گهر: مهرداد بشاگردی، علیرضا ابراهیمی، آرمین سهرابیان (۷۰ - امین پورعلی)، بهنام برزای، میلاد زکی‌پور، علیرضا علیزاده، احمد زنده‌روح، نوید عاشوری، سعید صادقی، رضا محمودآبادی (۵۴ - عرفان افراز) و یونس شاکری.
 
ترکیب پرسپولیس: حامد لک، سیدجلال حسینی، کمال کامیابی‌نیا، مهدی شیری، سعید آقایی (۹۰ - محمد انصاری)، میلاد سرلک، احمد نوراللهی، سیامک نعمتی، وحید امیری (۷۵ - مهدی عبدی)، احسان پهلوان (۸۵ - مهدی مهدی‌خانی) و امید عالیشاه (۸۵ - علی شجاعی).
 
شرح گل:
 
گل‌گهر صفر - پرسپولیس یک (دقیقه ۳۰: احمد نوراللهی): احسان پهلوان در سمت چپ زمین سعید آقایی را راه انداخت که نفوذ سریع و خطرناک این بازیکن و ارسال زمینی او با دفع نه چندان خوب علیرضا ابراهیمی به احمد نوراللهی رسید تا این بازیکن دروازه خالی گل‌گهر را باز کند.
 
گل‌گهر صفر - پرسپولیس ۲ (دقیقه ۶۰: امید عالیشاه): پاس در عمق زیبای سیامک نعمتی به امید عالیشاه و فرار سریع و تماشایی او از سمت راست زمین را این بازیکن با شوت زمینی تبدیل به گل دوم پرسپولیس کرد.
 
گل‌گهر صفر - پرسپولیس ۳ (دقیقه ۶۸: مهدی شیری): پاس در عمق مهدی شیری و شوت روی پای دیدنی سیامک نعمتی را بشاگردی برگشت داد، اما ریباند مهدی شیری با ضربه سر شیرجه‌ای سومین گل پرسپولیس را به ثمر رساند.
 
گل‌گهر صفر - پرسپولیس ۴ (دقیقه ۷۲: گل به خودی احمدرضا زنده‌روح): حرکت سریع مهدی شیری از سمت راست زمین و ارسال زمینی در عرض او را احمدرضا زنده‌روح در مقابل تیرک اول و با دفع توپ اشتباه وارد دروازه خودی کرد.
 
گل‌گهر صفر - پرسپولیس ۵ (دقیقه ۸۷: سیامک نعمتی): پاس رو به جلوی سعید آقایی و ارسال علی شجاعی را مهرداد بشاگردی به شکل بدی دفع کرد تا توپ مقابل پای سیامک نعمتی بیفتد و این بازیکن دروازه سیرجانی‌ها را برای بار پنجم باز کند.
 
گل‌گهر صفر - پرسپولیس ۵ / قهرمانی ۳۰ امتیازی سرخ‌ها در نیم فصل با پنجمین برد پیاپی
 
دقیقه ۱۲
 
سیامک نعمتی ارسال سعید صادقی را دفع کرد که در ریباند ضربه رضا محمودآبادی با واکنش خوب حامد لک دفع شد. در ادامه برخورد توپ به پای ابراهیمی به کرنر رفت و درحالیکه بازیکنان تیم آبی‌پوش اعتقاد به اعلام پنالتی داشتند، فرهاد پور کمک داور دوم بازی اعلام آفساید کرد.
 
دقیقه ۱۶
 
کرنر بازیکن گل‌گهر از سمت چپ زمین روی دروازه پرسپولیس ارسال شد و پس از اثرگذاری احمدرضا زنده روح روی توپ ضربه پای چپ آرمین سهرابیان از کنار دروازه لک بیرون رفت.
 
دقیقه ۱۹
 
ارسال کرنر زنده روح از سمت راست زمین به شکل مستقیم به تیر عمودی سمت راست دروازه لک برخورد کرد و در ریباند هم مدافعان پرسپولیس ضربه عاشوری را به کرنر فرستادند.
 
دقیقه ۲۰
 
در موقعیت ضدحمله پرسپولیس ارسال پهلوان با ضربه سر زکی‌پور به کرنر رفت.
 
دقیقه ۲۲
 
بازیکن تیم میزبان قصد داشت از جلو آمدن لک استفاده کرده و توپ را از فاصله دور وارد دروازه کند، اما ضربه وی با اختلاف زیاد بیرون رفت.
 
دقیقه ۲۳
 
سانتر زکی‌پور از سمت چپ زمین را سید جلال حسینی برگشت داد و در ریباند هم ضربه کم دقت سعید صادقی از بالای دروازه عبور کرد.
 
دقیقه ۳۵
 
لک با واکنشی خوب ارسال زکی‌پور را برگشت داد و در ادامه هم مدافعان پرسپولیس توپ را دور کردند.
 
دقیقه ۳۶
 
بشاگردی شوت روی پای پهلوان را در دو مرحله جمع کرد.
 
دقیقه ۳۸
 
سانتر سعید صادقی با ضربه سر یونس شاکری به موقعیتی جدی تبدیل شد، اما لک با واکنشی تماشایی این توپ را به کرنر فرستاد.
 
دقیقه ۴۳
 
وحید امیری پس از دریافت پاس عالیشاه در موقعیت تک به تک با مهرداد بشاگردی قرار گرفت، اما ضربه این بازیکن با واکنش دروازه‌بان گل‌گهر دفع شد.
 
گل‌گهر صفر - پرسپولیس ۵ / قهرمانی ۳۰ امتیازی سرخ‌ها در نیم فصل با پنجمین برد پیاپی
 
دقیقه ۵۵
 
حامد لک در مصاف تک به تک با علیرضا علیزاده با واکنشی خوب ضربه هافبک دفاعی گل‌گهر را دفع کرد.
 
دقیقه ۶۸
 
مهدی شیری توپ را در گوشه پشت محوطه جریمه گل‌گهر به سیامک نعمتی رساند و در شرایطی که بشاگردی ضربه هافبک پرسپولیس را دفع کرده بود در ریباند خود شیری با ضربه سری دقیق گل سوم سرخ‌پوشان را وارد دروازه میزبان کرد.
 
دقیقه ۷۷
 
پاس در عمق میلاد سرلک به مهدی عبدی رسید، اما ضربه وی به تیر افقی دروازه پرسپولیس برخورد کرد.
 
کلیدواژه ها: پرسپولیس 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید