کد خبر : ۲۳,۹۱۰
۱ اسفند ۱۳۹۹ ۲۰:۴۸
خارگ نیوز: بعد از ابراز آمادگی آمریکا برای مشارکت در گفتگو‌ها با ایران و کشور‌های اروپایی برای بازگشت به توافق هسته‌ای، لندن از تهران خواست تا به پایبندی به برجام بازگردد.
به گزارش خارگ نیوز و به نقل از فارس؛ «جیمز کِلِورلی» معاون وزیر خارجه انگلیس امروز (پنجشنبه) مدعی شد به لطف تلاش‌های لندن بوده که توافق هسته‌ای ایران بعد از خروج آمریکا زنده ماند و از بین نرفت.
 
 
 
به نوشته خبرگزاری رویترز، بر اساس این گزارش، وی همچنین از ایران خواست هرچه سریعتر به پایبندی به تعهدات ذیل توافق هسته‌ای بازگردد.
 
کلورلی در مصاحبه با شبکه رادیویی «بی‌بی‌سی»، مدعی شد: «اکنون همه چیز در دست ایران است، آن‌ها طرفی هستند که شرایط برجام را نقض می‌کنند؛ و آن‌ها طرفی هستند که می‌توانند در این رابطه کاری انجام دهند».
 
معاون وزیر خارجه انگلیس در امور غرب آسیا و شمال آفریقا، گفت: «گمان نمی‌کنم که ما باید سیگنالی بفرستیم مبنی بر اینکه از این عدم تعهد [ایران]چشم‌پوشی می‌کنیم یا آن را از انظار پنهان می‌کنیم».
 
این ادعا‌ها در حالی است که «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران با بیان اینکه دولت جدید آمریکا متوجه شد که ادعا‌ها درباره قطعنامه ۲۲۳۱ هیچ اعتبار قانونی ندارد، تاکید کرد واشنگتن باید تمام تحریم‌ها را بی قید و شرط و به‌صورت مؤثر بردارد.
 
شامگاه پنجشنبه بود که وزارت خارجه آمریکا طی نشست مجازی با وزرای خارجه تروئیکای اروپایی، از تصمیم خود برای مذاکره با ایران جهت بازگشت به توافق هسته‌ای خبر داد.
 
«ند پرایس»، سخنگوی این وزارتخانه نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد دعوت اتحادیه اروپا برای شرکت در جلسه گروه ۱+۵ و ایران را خواهد پذیرفت.
 
بامداد امروز همچنین نماینده موقت آمریکا در سازمان ملل در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت این سازمان ادعای دولت پیشین آمریکا مبنی بر بازگشت همه تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران را پس گرفت.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید