کد خبر : ۲,۳۸۷
۲۲ دی ۱۳۹۸ ۱۳:۲۲
اعلام اسامی تاییدشدگان شورای نگهبان برای انتخابات مجلس در استان بوشهر
خارگ نیوز: با پایان مهلت قانونی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات مجلس، اسامی داوطلبان تایید و ردصلاحیت شده به استان ها ارسال شد.
به گزارش خارگ نیوز، پایان مهلت قانونی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات مجلس، بخش زیادی از چهره های مطرح از گردونه خارج شدند.

در مرحله نخست، هیات های اجرایی مستقر در فرمانداری ها براساس استعلام مراجع چهارگانه به بررسی صلاحیت داوطلبان مجلس پرداختند.

در مرحله بعد، هیات های نظارت استان و مرکزی (زیرمجموعه شورای نگهبان) به بررسی صلاحیت همه داوطلبان ثبت نامی پرداختند که مهلت قانونی برای اعلام اسامی دیروز خاتمه یافت و صبح امروز لیست مذکور به فرمانداری های مراکز حوزه های انتخابیه ارسال شد.

اکنون داوطلبان ردصلاحیت شده یا آنهایی که صلاحیت شان احراز نشده، براساس پیامک ارسالی به فرمانداری حوزه انتخابیه مراجعه خواهند کرد و فرصت 3 روزه ای جهت اعلام کتبی وجود وجود دارد تا شورای نگهبان در این مرحله به بررسی بپردازد.

گفتنی است نهایتا شورای نگهبان باید اسامی قطعی کاندیداهای مجلس یازدهم را در 21 بهمن به وزارت کشور اعلام و فرمانداری های حوزه های انتخابیه نیز 22 بهمن آگهی اسامی نامزدهای مجلس را منتشر کنند.

یک هفته نیز فرصت تبلیغاتی برای افراد باقی مانده در صحنه انتخابات پیش بینی شده و نهایتا 2 اسفند زمان برگزاری انتخابات مجلس یازدهم می باشد.

کدام چهره‌های شاخص تایید و چه کسانی رد صلاحیت شدند؟

از صبح امروز در فضای رسانه ای و مجازی استان بوشهر خبرهایی درباره رد یا تاییدصلاحیت شدگان منتشر می شود، هرچند منابع رسمی حاضر به ارائه جزییات در این مرحله نیستند.

«خلیج فارس» کسب اطلاع کرد: در این مرحله صلاحیت سعادت و خدری دو نماینده استان در مجلس تایید نشده، ولی سکینه الماسی نماینده جنوب استان تاییدصلاحیت شده است.

همچنین خبر می رسد در حوزه بوشهر از 61 داوطلب، هیات مرکزی نظارت 24 نفر را تایید کرده است که نام هایی نظیر عبدالکریم جمیری، غلامعلی میگلی نژاد، غلامرضا هوایی، افراز بهزادزاده از آن جمله هستند.

گفته می شود در این حوزه صلاحیت چهره هایی نظیر بهرام نکیسا، عبدالحمید خدری، ناصر کرمی،شکرالله عطارزاده، حمشید شکوهی و مسعود شیرافکن تایید یا احراز نشده است.

در دشتستان 12 داوطلب تایید شد

همچنین از حوزه انتخابیه دشتستان نیز خبر می رسد از میان 50 داوطلب ثبت نامی، هیات نظارت صلاحیت فقط 12 نفر را تایید کرده، طوری که اکنون در فضای سیاسی از غلامرضا مختاری و ابراهیم رضایی به عنوان اصلی ترین بخت های نمایندگی یاد می شود.

مختاری با سابقه چندین دوره کاندیداتوری از دشتستان، در انتخابات گذشته کاندیدای اصولگرایان بود. رضایی نیز چهره جوانی متولد آبپخش است که سالها در تهران سکونت داشته و در فضای اصولگرایی به عنوان "کاندیدای انقلابی" مطرح می باشد.

گفته می شود از چهره های مطرحی که صلاحیت شان تایید یا احراز نشده می توان به جوانشیر کدخداپور، سید مهدی موسوی‌نژاد، علی احمدزاده، مهدی یوسفی،حسن اسماعیلی، پیام برازجانی،محمد باقر سعادت و محمد رضا دهقان فرد اشاره کرد.

گفته می شود در حوزه دشتستان تاییدصلاحیت شدگان به شرح زیر هستند:

عباس اسدی
ابراهیم افسر دیر
فاطمه باصولی
سید حبیب اله بحرالعلوم
محسن بنافی
سید حسین جعفری
محمد راهنما
سلیمه رستمی
ابراهیم رضایی
غلامرضا زیارتی
اصغر صفرپور
غلامرضا مختاری

در جنوب استان 13 داوطلب تایید شدند

از جنوب استان هم خبر می رسد هیات نظارت صلاحیت 12 داوطلب را تایید کرده است که حسین بردستانی کاندیدای اصلاح طلبان در انتخابات قبل غایب مطرح در میان آنها می باشد.

به نظر می رسد درصورت عدم تغییر در این ترکیب، رقابت اصلی میان الماسی نماینده کنونی با شیخ موسی احمدی و عسکر جلالیان نمایندگان سابق این دوره است؛ حوزه ای که تاکنون سابقه ابقا یک نماینده در بهارستان ندارد.

گفته می شود اسامی تاییدصلاحیت شدگان هیات نظارت در جنوب استان شامل این چهره ها هستند:

سکینه الماسی
موسی احمدی
عسکر جلالیان
محمد روشن
خاتون بحرانی
امین دوراهکی
فرهاد اسدی
کریم اکبری اقدم
سید ابوالحسن موسوی
سید مهدی موسوی
عبدالستار عبدی
سید عطاالله علوی
عباس رضوی

در حوزه دشتی یک تنگستانی کاندیدای مطرح شد

شنیده می شود در حوزه دشتی و تنگستان از میان داوطلبان مطرح تنها غلامحسین کرمی تایید شده است. گزینه ای تنگستانی که مدیرکلی بازرسی بوشهر، خوزستان و کهکیلویه و بویراحمد را در کارنامه دارد.

در این حوزه انتخابیه چهره های مطرحی مانند سیدمحمدمهدی پورفاطمی نماینده چند دوره دشتی و تنگستان، علی افراشته استاندار اسبق، علی زینبی معاون اسبق استانداری و عبدالصمد دولاح رییس کانون وکلای استان در میان ثبت نام کنندگان بوده اند.

شایان ذکر است براساس قانون دو مرحله دیگر برای اعتراض داوطلبان مجلس پیش بینی شده که توسط مرکز رسیدگی خواهد شد. از این رو اسامی ذکر شده در خبر قطعی نیست و امکان تغییراتی در لیست نهایی تاییدشدگان مجلس یازدهم وجود دارد که باید تا 21 بهمن ماه منتظر ماند.

گفتنی است این مطلب با دریافت خبرهای جدید تکمیل خواهد شد...
خلیج فارس

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید