کد خبر : ۲۳,۴۸۸
۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ۲۱:۱۲
خلیج فارس طوفانی می‌شود
خارگ نیوز: هواشناسی از ورود سامانه ناپایدار جوی از اواخر سه شنبه خبر داده که خلیج فارس را طوفانی می‌کند و باعث بارش پراکنده باران خواهد شد.
به گزارش خارگ نیوز، کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: بررسی نقشه‌ها نشان می‌دهد از امروز تا اوایل وقت فردا وزش باد‌های شمالی در فراساحل مرکزی و جنوبی استان تداوم دارد. همچنین تا روز چهارشنبه، دمای هوا در مناطق مختلف استان روند افزایشی خواهد داشت.
 
محمدرضا انصاری افزود:  از اواخر وقت سه شنبه با نفوذ تدریجی سامانه ناپایدار جوی، سرعت وزش جریان‌ها بر روی دریا به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌یابد و با تداوم وزش آن، چهارشنبه و پنجشنبه دریا به طور کامل مواج و طوفانی خواهد بود. در این مدت نیز وقوع بارش پراکنده باران گاهی رگبار پراکنده همراه با رعدوبرق پیش بینی می‌شود.
 
او ادامه داد: همچنین از پنجشنبه با شروع وزش جریان‌های شمال غربی روند کاهش دما در استان آغاز می‌شود و انتظار داریم پنجشنبه و جمعه دمای هوا به طور محسوسی کاهش یابد.
 
این کارشناس هواشناسی آسمان استان بوشهر را تا فردا، صاف همراه با غبار محلی و در طول روز گاهی وزش باد، در برخی نقاط وقوع پدیده مه و کاهش دید پیش بینی کرد.
 
انصاری گفت: جهت وزش باد نیز بیشتر شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۸ تا ۳۲ کیلومتر در ساعت خواهد بود که امروز تا اوایل وقت فردا بر روی دریا در فراساحل جنوبی شمال غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۶ گاهی تا ۴۲ کیلومتر در ساعت پیش بینی می‌شود.
 
او افزود: ارتفاع موج هم ۳۰ تا ۹۰ گاهی تا ۱۲۰ سانتیمتر و در ساعاتی از وقت امروز تا اوایل وقت فردا در فراساحل جنوبی گاهی تا ۱۵۰ سانتیمتر خواهد بود.
 
کارشناس اداره کل هواشناسی بوشهر عنوان کرد: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۴:۲۰ بامداد، مد اول دریا ساعت ۱۰:۱۰، جزر دوم ساعت ۱۵:۵۰ و مد دوم ساعت ۲۱:۴۰ است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید