کد خبر : ۲۲,۷۶۱
۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۱۴:۱۶
هواشناسی بوشهر نسبت به آبگرفتگی معابر هشدار داد
خارگ نیوز: کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: با توجه به ورود سامانه بارشی به این استان از اواخر وقت امروز تا بعد از ظهر یکشنبه احتمال آبگرفتگی معابر با هشدار سطح نارنجی (آمادگی) وجود دارد.
به گزارش خارگ نیوز، پیام مساعدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: منطقه تحت تاثیر این سامانه بارشی نقاطی از شهرستان‎‌های دیلم، گناوه، بوشهر، دشتستان، تنگستان و دشتی است.
 
وی بیان کرد: با فعالیت این سامانه برای مناطق یاد شده گاهی رگبار باران و رعد برق، احتمال بارش تگرگ، سیلابی شدن مسیل‌ها و خسارت به محصولات، وقوع رعد و برق در برخی نقاط و لغزندگی جاده‎‌ها پیش‌‎بینی می‎‌شود.
 
مساعدی ادامه داد: در این ارتباط توصیه می‏‌شود با توجه به احتمال بارش ترگ و رگبار باران در مناطق مستعد اقدام‌‏های پیشگیرانه برای حفظ محصول‌های کشاورزی انجام شود.
 
وی تاکید کرد: باید از توقف و تردد در مسیر رودخانه و مسیل‎‌ها و صعود به ارتفاع‌ها اجتناب شود.
 
مساعدی یادآور د: طی امروز و فردا در بیشتر ساعات دریا مواج و متلاطم پیش بینی می‌شود.
 
وی گفت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر قسمتی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد، به تدریج ابری همراه با بارش پراکنده باران، گاهی رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش تندباد پیش بینی شده‌است.
 
مساعدی بیان کرد: در این مدت جهت وزش باد جنوب شرقی تا جنوب غربی گاهی شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۴ کیلومتر در ساعت و در برخی ساعات ۱۴ تا ۴۶ گاهی بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت پیش‌‎بینی می‌‎شود.
 
وی افزود: ارتفاع موج در سواحل استان نیز ۹۰ تا ۱۵۰ گاهی ۲۱۰ سانتیمتر خواهد بود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید