کد خبر : ۲۲,۵۶۴
۱۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۷:۵۷
۱۶ مرکز اورژانس به ظرفیت پایگاه‌های استان بوشهر افزوده می‌شود
خارگ نیوز: رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر با اشاره به فعالیت ۵۴ پایگاه اورژانس جاده‌ای، شهری و هوایی در استان گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده تا سال آینده ۱۶ مرکز اورژانس به ظرفیت پایگاه‌های استان بوشهر افزوده می‌شود.
به گزارش خارگ نیوز، عبدالرحیم دادجو بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با تبریک ایام‌الله دهه فجر میانگین رسیدن بر بالین بیمار در مأموریت‌های اورژانس شهری را 7 دقیقه دانست و اظهار داشت: میانگین زمانی رسیدن اورژانس بر بالین بیماران در حوادث شهری در کشور 9 دقیقه و این مهم در استان بوشهر 7 دقیقه است.
 
وی با بیان اینکه میانگین اورژانس کشور در رسیدن بر سر بالین حادثه‌دیدگان جاده‌ای  15 دقیقه است، گفت: این زمان در استان بوشهر 9 دقیقه است.
 
 رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر، فاصله پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای در کشور را به طور میانگین حدود 50 کیلومتر دانست و بیان کرد: این فاصله در استان بوشهر 23 کیلومتر است که به ازای هر 22 هزار نفر یک پایگاه اورژانس در استان بوشهر خدمات رسانی می‌کند.
 
دادجو با اشاره به اینکه 54 پایگاه اورژانس شهری، جاده‌ای و هوایی در استان بوشهر فعالیت می‌کند گفت: 55 آمبولانس مجهز و پیشرفته با امکانات درمانی و رسیدگی به بیماران در استان بوشهر فعال و هر پایگاه اورژانسی این استان  دارای یک آمبولانس است.
 
وی،با بیان اینکه استان بوشهر به 16 پایگاه اورژانس دیگر نیاز دارد تاکید کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده تا سال آینده 16 پایگاه اورژانس جاده‌ای و شهری دیگر به ظرفیت پایگاه‌های استان بوشهر افزوده می‌شود و به 70 پایگاه می‌رسد.
 
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر از راه‌اندازی ساختمان اورژانس هوایی بوشهر خبر داد و بیان کرد: اکنون اورژانس هوایی بوشهر فعال و مرکز استقرار بالگرد آن در منطقه دوم نیروی دریایی سپاه است که با تخصیص 3.5 هکتار زمین به‌زودی ساختمان اورژانس هوایی بوشهر با امکانات و تجهیزات لازم ساخته می‌شود.
 
دادجو با اشاره به تخصیص 27 میلیارد ریال برای اجرای این پروژه خاطر نشان کرد: اورژانس هوایی استان بوشهر با یک فروند بالگرد اجاره‌ای به تمام نقاط مختلف استان بوشهر از جمله خارگ، نقاط صعب‌العبور و کوهستانی خدمات ارائه می‌کند.
 
وی با اشاره به برچیده شدن پایگاه‌های کانکسی اورژانس تصریح کرد: در 8 سال گذشته برای 25 پایگاه کانکسی استان بوشهر ساختمان‌سازی شده است.
 
مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی بوشهر، از 40 هزار ماموریت پایگاه‌های اورژانس استان خبر داد و تصریح کرد: در 10 ماه امسال افزون بر 700 بیمارکرونایی با آمبولانس‌های اورژانس‌ به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید