کد خبر : ۲۱,۸۴۲
۷ بهمن ۱۳۹۹ ۲۰:۱۵
اورژانس هوایی آماده خدمات‌رسانی به همه بنادر استان بوشهر است
خارگ نیوز: معاون استاندار بوشهر از راه‌اندازی اورژانس هوایی جزیره خارگ خبر داد و گفت: اکنون اورژانس هوایی در استان بوشهر آماده خدمات‌رسانی به همه بنادر استان به ویژه مردم جزیره خارگ است.
به گزارش خارگ نیوز، محمدتقی ایرانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در جزیره خارگ با تاکید بر حل مشکل ترددهای دریایی به جزیره خارگ اظهار داشت: 2 فروند شناور، که مسافران را از گناوه به خارگ جابه‌جا می‌کردند با بازدید فنی صورت گرفته از وضعیت این شناورها، سازمان بنادر و دریانوردی برای حل مشکلات آن و سلامتی مسافران، آنرا به بخش تعمیرات هدایت کرد.
 
وی، با بیان اینکه مشکل مقطعی یکی از شناورهای در مسیر بوشهر به خارگ برطرف شده است گفت: شناورهای با عمر 40 ساله که نیاز به بازسازی و تعمیر دارند باید با برنامه‌ریزی ویژه‌ای در جایگزینی آنها اقدام و شناورهای مسافری ساماندهی شود.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر پرداخت تسهیلات به سرمایه‌گذاران برای خرید شناور مسافری در تردد مسیر بوشهر  و گناوه به جزیره خارگ را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: در این راستا سازمان بنادر و دریانوردی برای خرید کشتی مسافری تسهیلات خوبی پرداخت می‌کند که در این راستا با بخش خصوصی برای توسعه کشتی‌های مسافری در مسیر خارگ و سایر بنادری که تردد دریایی نیاز دارند مذاکره می‌شود.
 
ایرانی، با اشاره به مشارکت شرکت پایانه‌های نفتی در حل مشکلات تردد اهالی جزیره خارگ افزود: از شرکت پایانه نفتی خارگ تقاضا شده یارانه و سوبسید مناسبی به شناورهای مسافری اختصاص دهد و در کنار آن سازمان بنادر و دریانوردی هم توجه ویژه‌ای به این مهم داشته باشد چراکه به‌صرفه نیست و بلیط این مسیر به تنهایی نمی‌تواند سودی برای مالکان و صاحبان شناورهای مسیر خارگ داشته باشد.
 
وی از راه‌اندازی اورژانس هوایی خارگ خبر داد و تصریح کرد: مشکلات راه‌اندازی اورژانس هوایی در خارگ برطرف شده و اکنون این اورژانس در استان بوشهر آماده خدمات‌رسانی به مردم همه بنادر استان به ویژه به جزیره خارگ است.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر تاکید کرد: امیدوارم با همدلی و وحدتی که بین همه مسئولان و مردم خارگ است و امنیت مطلوب  و پایداری که در این جزیره وجود دارد بتوانیم امکانات مناسبی در خور شان مردم خارگ ارائه دهیم.
 
ایرانی با بیان اینکه امروز مشکل آب و برق، امکانات رفاهی مانند بهداشت و درمان، آموزش و مراکز آموزش عالی قابل قیاس با گذشته نیست خاطر نشان کرد: به حمدالله خدمات جمهوری اسلامی به ملت ایران در حدی است که بگویم قابل مقایسه با گذشته نیست و در آستانه دهه فجر حتما مسئولان جزیره خارگ، آمار، اطلاعات و خدمات انجام شده را به آگاهی مردم می‌رسانند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید