کد خبر : ۲۱,۳۵۵
۱ بهمن ۱۳۹۹ ۲۳:۲۰
خارگ نیوز: نمایشگاه خوشنویسی «رقص قلم» به عنوان بزرگ‌ترین نمایشگاه خوشنویسی جهان در مشهد آغاز به کار کرد.
به گزارش خارگ نیوز، در این نمایشگاه که توسط کمیسیون ملی یونسکو در ایران و با همکاری شهرداری مشهد برگزار می‌شود، برای نخستین بار آثاری از ۲۳۲ هنرمند خوشنویس از ۲۹ کشور جهان، شامل ایران، افغانستان، آذربایجان، چین، مصر، فرانسه، هند، عراق، ژاپن، اردن، قزاقستان، کویت، لبنان، مغولستان، مراکش، عمان، پاکستان، الجزایر، لهستان، روسیه، سنگاپور، اسپانیا، کره جنوبی، سوریه، تاجیکستان، تونس، ترکیه، امارات متحده عربی و ازبکستان به نمایش در آمده است.
 
نخستین نمایشگاه بین‌المللی خوشنویسی راه ابریشم از یکم تا نهم بهمن ماه در مشهد و تهران برگزار می‌شود. این نمایشگاه در مشهد، دوم تا ششم بهمن از ساعت ۹ تا ۱۸، در محل موزه بزرگ خراسان میزبان علاقه‌مندان خواهد بود. همچنین چهارم تا هشتم بهمن ماه از ساعت ۱۰ تا ۱۷ نمایشگاهی در محل فرهنگستان هنر تهران برگزار خواهد شد.
 
کمیسیون ملی یونسکو در ایران، به منظور دسترسی آسان به آثار قابل نمایش در نمایشگاه بین‌المللی راه ابریشم امکان بازدید آثار را در نمایشگاهی مجازی به آدرس www.gallery.irunesco.org فراهم کرده است. هنرمندان و هنردوستان از امروز، یکم بهمن ماه، می‌توانند آثار خوشنویسان راه ابریشم را در گالری مجازی مشاهده کنند.
 
علاوه بر این به منظور تبادل تجارب کشورها در حوزه خوشنویسی از یکم بهمن تا ششم بهمن، هر شب از ساعت ۲۱ به وقت ایران، در صفحه اینستاگرام کمیسیون ملی یونسکو در ایران با هنرمندان و شخصیت‌های کشورهای شرکت‌کننده در نمایشگاه بین‌المللی خوشنویسی  راه ابریشم گفت‌وگوهای تخصصی به صورت زنده برگزار می‌شود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید