کد خبر : ۲۱,۰۹۷
۲۹ دی ۱۳۹۹ ۲۰:۰۹
۷ واحد صنفی در شهرستان بوشهر پلمب شد
خارگ نیوز: رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: در هفته سوم دی‌، هفت واحد صنفی در شهرستان بوشهر پلمب شد.
به گزارش خارگ نیوز، حسن فخرایی رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر عنوان کرد: بر اساس مصوبه ستاد مدیریت پیشگیری و مقابله با کرونای این شهرستان هفت واحد صنفی متخلف در شهر بوشهر بعد از دریافت تذکرات بهداشتی و برای تخطی از دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با بیماری ویروس کرونا بازرسان بهداشت محیط مهروموم شدند.
 
او ادامه داد: نظارت‌های بهداشتی از اصناف برای رعایت اصول بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برای حفظ سلامت مردم همچنان مجدانه ادامه می‌یابد.
 
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر افزود: طبق مصوبه ستاد مدیریت پیشگیری و مقابله با کرونای شهرستان بوشهر، هر مکانی که فاصله‌گذاری اجتماعی و شیوه‌نامه‌های بهداشتی در آنجا رعایت نشود و باعث ایجاد کانون‌های آلودگی در شرایط بحران کرونا شود، به دست بازرسین بهداشت محیط تعطیل خواهد شد.
 
فخرایی بیان کرد: کارشناسان بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان بوشهر از ۹۲۳ صنف مختلف بازدید کردند که در آن منجر به ارجاع ۲۹ صنف متخلف به مراجع قضایی و پلمب هفت صنف با همکاری نمایندگان اتاق اصناف، اداره صمت، اماکن تعزیرات حکومتی و سازمان بازرسی شد.
 
او از افزایش ۳۸ درصد موارد تست اطرافیان بیمار کرونایی نسبت به هفته دوم دی‌ خبر داد و گفت: از هفته سوم دی‌ تاکنون در طرح شهید قاسم سلیمانی تعداد ۳۵۰ نمونه تست از اطرافیان بیماران مبتلا به کرونا در شهرستان بوشهر گرفته شد که در آن ۶۶ مورد مثبت اعلام شد.
 
در هفته سوم دی‌ وضعیت شهرستان بوشهر از نظر شیوع ویروس کرونا و آمار مبتلایان رنگ آبی بود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید