کد خبر : ۲۱
۲۸ آذر ۱۳۹۱ ۱۲:۰۸
افزایش واردات نفت کره‌جنوبی از جزیره خارگ ایران در ماه نوامبر 2012
خارگ نیوز :اطلاعات گمرک کره جنوبی نشان می‌دهد، واردات نفتی این کشور در ماه نوامبر 2012 نسبت به ماه اکتبر 9/2 درصد افزایش یافته است.
به گزارش خارگ نیوز و به نقل از بلومبرگ، واردات نفت کره‌جنوبی از ایران در ماه نوامبر با از سرگرفتن واردات از این کشور نسبت به ماه اکتبر 9/2 درصد افزایش یافت.

براساس اطلاعات خدمات گمرک کره‌جنوبی، خریدهای ماه گذشته (نوامبر) کره از ایران 814.797 تن برابر با 97/5 میلیون بشکه بوده است که در مقایسه با 791.582 تن در ماه اکتبر با افزایش روبه‌رو شده است. حجم واردات سئول از ایران نسبت به سال گذشته میلادی 2/1 میلیون تن کاهش یافته است.

سئول در ماه‌های آگوست و سپتامبر واردات خود را از ایران به علت از دست دادن پوشش بیمه‌ای نفتکش‌ها متوقف کرد؛ اما این واردات در ماه‌های اکتبر و نوامبر از سر گرفته شد و پالایشگاه‌های «اس‌کی اینوویشن» و «هیوندای اُیل‌بنک» پس از پیشنهاد ایران مبنی بر حمل نفت با نفتکش‌های خود، واردات از ایران را آغاز کردند. براساس اطلاعات گمرک این کشور، واردات کره‌جنوبی از ایران در 11 ماه نخست سال‌جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 41 درصد کاهش یافته است.

محموله‌های نفتی این کشور که در ماه‌های گذشته از بندر خارک بارگیری شده است در نیمه دوم ماه دسامبر به بندر اولسان این کشور خواهد رسید.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید