کد خبر : ۲۰,۹۹۶
۲۸ دی ۱۳۹۹ ۱۶:۲۳
مرکز خون‌ گیری در جزیره خارگ راه‎ اندازی می ‎شود
خارگ نیوز: مدیرکل انتقال خون استان بوشهر گفت: راه‎اندازی مرکز ثابت خون‌گیری در جزیره خارگ در دستور قرار گرفته و در آینده نزدیک محقق می‎شود.
به گزارش خارگ نیوز، نرگس عبیدی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت:  استان بوشهر اکنون چهار مرکز ثابت خون‎گیری در بوشهر، برازجان، کنگان و گناوه دارد.
 
وی افزود: چنانچه منطقه‌‏ای نیز قادر به داشتن مرکز ثابت خون‎گیری باشد در اسرع وقت این مهم محقق می‎شود تا رنج طی مسافت طولانی برای اهدا خون  برداشته شود.
 
مدیرکل انتقال خون استان بوشهر تصریح کرد: در ایام کرونا با هدف پرهیز از ایجاد تجمع فعالیت مرکز سیار انتقال خون استان بوشهر متوقف شد ولی پس از خروج استان از وضعیت قرمز کرونا فعالیت این مرکز از سرگرفته شده است.
 
وی یادآورشد: با تبدیل وضعیت استان بوشهر به نارنجی، زرد و آبی فعالیت مرکز سیار انتقال خون با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی تاکنون در چندین روستا محقق شده و امروز نیز این مرکز در روستای عالی حسینی شهرستان تنگستان برپا شد.
 
عبیدی اظهار کرد: روستاهای برخوردار از بیش از ۸۰ اهدا کننده خون می‎توانند از طریق دهیاران درخواست خود را برای فعالیت مرکز سیار انتقال خون ارائه دهند.
 
مدیرکل انتقال خون استان بوشهر  گفت: از خون اهدایی هر فرد چهار فرآورده پلاکت، گلبول‌‎های قرمز، پلاسما و رسوب سرد (کرایو) تهیه می‎‌شود که مدت زمان نگهداری گلبول‌های قرمز و پلاکت به ترتیب پنج و ۳۵ روز و ۲ فرآورده دیگر نیز برای حدود ۲ سال امکان نگهداری دارند.
 
وی اظهار کرد: با توجه به وجود بیماران نیازمند به پلاکت و گلبول‌های قرمز بیشترین نیاز بیماران شامل این ۲ فرآورده خونی است.
 
عبیدی ادامه داد: بیمارانی هستند که اگر در اسرع وقت این فرآورده‌‎ها را دریافت نکنند ممکن است در اثر خون‌ریزی جان خود را از دست بدهند که مشارکت اهداکنندگان در قالب مراجعه برنامه‎‌ریزی شده ضروری است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید