کد خبر : ۲۰,۸۷۵
۲۷ دی ۱۳۹۹ ۱۷:۴۶
گروه‌‎های خونی A و AB- برای اهدای خون اقدام کنند
خارگ نیوز: مدیرکل انتقال خون استان بوشهر گفت: از هم‌استانی‌‎‌ها و به ویژه دارندگان گروه‌‏های خونی گروه‌‎های خونی A و AB- انتظار است برای اهدای خون اقدام کنند.
به گزارش خارگ نیوز، نرگس عبیدی، مدیرکل انتقال خون استان بوشهر روز شنبه در حاشیه آغاز پویش اهدای خون مداحان، هیات‌‎‌های مذهبی و اصحاب رسانه استان بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: در زمان حاضر ذخایر خونی این استان در حد مطلوب است، ولی این وضعیت به معنی نبود نیاز به فرآورده‌‏‌های خونی نیست.
 
او بیان کرد: این وضعیت ناپایدار است، زیرا همزمان با اینکه خون از اهدا کنندگان دریافت می‌‎شود از آن فرآورده‌‏‌های خونی تهیه و به نیازمندان تحویل می‌شود.
 
مدیرکل انتقال خون استان بوشهر ادامه داد: فردا یک‌شنبه هم‌زمان با شهادت فاطمه زهرا (س) نیز پایگاه سیار انتقال خون در روستای عالی حسینی شهرستان تنگستان مستقر می‌‎شود تا از افراد داوطلب این روستا خون دریافت کنند.
 
عبیدی ادامه داد: از خون اهدایی هر فرد چهار فرآورده پلاکت، گلبول‌‎های قرمز، پلاسما و رسوب سرد (کرایو) تهیه می‎‌شود که مدت زمان نگهداری گلبول‌های قرمز و پلاکت به ترتیب پنج و ۳۵ روز و ۲ فرآورده دیگر نیز برای حدود ۲ سال امکان نگهداری دارند.
 
او عنوان کرد: با توجه به وجود بیماران نیازمند به پلاکت و گلبول‌های قرمز بیشترین نیاز بیماران شامل این ۲ فرآورده خونی است.
 
مدیرکل انتقال خون استان بوشهر ادامه داد: بیمارانی هستند که اگر در اسرع وقت این فرآورده‌‎ها را دریافت نکنند در اثر خون‌ریزی جان خود را از دست بدهند که در این ارتباط از همه مردم انتظار می‌‎رود با مراجعه برنامه‎‌ریزی شده برای اهدای خون خود به مرکز انتقال خون مراجعه کنند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید